Wrocław świętuje swoją setną Kolację w Ciemności

kolacja w ciemnościKolacja w Ciemności, czyli wyostrzające zmysły wydarzenie kulinarne bez dostępu do światła, realizowane we Wrocławiu od 2015 roku, obchodzi swoją okrągłą rocznicę. Jak dotąd w stolicy Dolnego Śląska zorganizowano 100 tego typu eventów, w których wzięło udział aż 2500 gości.

Kolacja w Ciemności (znana też jako Dine in the Dark) jest inicjatywą, która powstała w 2013 r. na terenie Litwy i szybko zyskała rozgłos. Pomysł spożywania posiłków w restauracjach pozbawionych światła rozpowszechnił się w krótkim czasie na Łotwie, w Estonii, Finlandii, a w 2014 roku dotarł także do Polski. Dziś doświadczyć tej niezwykłej, kulinarnej przygody można w sześciu polskich miastach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz – oczywiście - we Wrocławiu. Wydarzenia z cyklu Dine in the Dark odbywają się we Wrocławiu od 2015 roku w urokliwej Restauracji Inspiracja zlokalizowanej przy Placu Solnym i cieszą się rosnącą popularnością.

– Kolacja w Ciemności to oryginalne i inspirujące doświadczenie, nie dziwi wiec fakt, że stało się ono dla Wrocławian atrakcyjną formą spędzania czasu, co potwierdza liczba zrealizowanych eventów oraz ich uczestników – mówi Weronika Kantor z firmy Wyjątkowy Prezent, odpowiadającej za projekt Kolacja w Ciemności.

Z czym to się je?

Twórcom Kolacji w Ciemności przyświecał jeden cel – sprawić, byśmy poprzez ciekawe doświadczenie kulinarne spojrzeli na kwestię smaku z zupełnie innej perspektywy. Właśnie dlatego, na początku wydarzenia uczestnicy wprowadzani są do sali, w której panują całkowite ciemności. Od tej pory możemy polegać jedynie na pozostałych zmysłach. Używanie wszelkich urządzeń emitujących światło jest zabronione, a odpowiednio przeszkolona obsługa wyposażona jest w… noktowizory. Menu Kolacji w Ciemności trzymane jest w sekrecie, dlatego jeśli jesteśmy alergikami bądź z innych powodów nie spożywamy konkretnych składników, warto przekazać tę informację w momencie składania zamówienia oraz rezerwacji. Podczas wydarzenia, w odstępach czasu, serwowane są nam kolejne potrawy: przystawka, danie główne (w opcji z mięsem, rybą bądź wegetariańskiej) oraz deser. - I tu zaczyna się prawdziwa zabawa związana z odgadywaniem potraw oraz ich poszczególnych składników. Spożywanie posiłku w całkowitych ciemnościach wprowadza dreszczyk emocji oraz sprawia, że delektowanie się jedzeniem nabiera zupełnie nowej jakości – mówi Weronika Kantor z firmy Wyjątkowy Prezent. Należy dodać, że Kolacja w Ciemności nie ogranicza się jedynie do spożywania kolejnych potraw – podczas wydarzenia czeka nas wiele niespodzianek.

Z uwagi na wyjątkową oprawę, Kolacja w Ciemności sprawdza się zwłaszcza jako uatrakcyjnienie takich wydarzeń, jak rocznica czy urodziny oraz jest ciekawym pomysłem na nietypową randkę. Dzięki możliwości zamówienia spersonalizowanych animacji, Kolacja w Ciemności jest też powszechnie wykorzystywana jako uprzyjemnienie spotkań biznesowych, konferencji lub imprez integracyjnych dla pracowników.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież