Pomaganie jest fajne! Bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy

pierwsza pomoc warsztatyJak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Co zrobić, jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Coraz więcej osób ma świadomość, jak ważna na co dzień jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na bezpłatne warsztaty wszystkich, którzy chcieliby te zasady poznać albo sobie przypomnieć.

Warsztaty dla dorosłych będą zawierały elementy resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz obejmą zastosowanie automatycznego defibrylatora (AED), a prowadzone będą przy wykorzystaniu fantomów. Uczestnicy dowiedzą się, jak postępować przy urazach czy w sytuacjach szczególnych.

Rodzinna Akademia Pierwszej Pomocy to inicjatywa organizowana w ramach projektu Miesiąc Rodziny, w trakcie której zarówno rodzice, jak i ich dzieci mogą skorzystać z 2-godzinnych warsztatów z pierwszej pomocy. Podczas gdy rodzice dowiedzą się, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz jak bezpiecznie sprawować opiekę nad swoimi dziećmi – ich pociechy będą mogły rozwijać w sobie poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Harmonogram warsztatów:

Warsztaty dla dorosłych:
10 maja 2017 r.
17 maja 2017 r.
24 maja 2017 r.
godz. 15.00-17.00

Rodzinna Akademia Pierwszej Pomocy
Warsztaty dla rodziców z dziećmi:
31 maja 2017 r.
7 czerwca 2017 r.
14 czerwca 2017 r.
21 czerwca 2017 r.
godz. 15.00-17.00

Miejsce: siedziba WCRS – pl. Dominikański 6, sala 210 i 323

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem warsztatów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Zakładem Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzą studenci Ratownictwa Medycznego z Koła Naukowego First Aid Teachers.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież