Wakeboard w sercu miasta i w wyjątkowej scenerii

wakeboard wrocławGmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego wieczorową letnią porą, efektownie oświetlony, sam w sobie jest widokiem fascynującym. W sobotę ten blisko 300-letni budynek będzie się prezentował jeszcze bardziej okazale. Na jego tle ewolucje będą bowiem wykonywać wakeboardziści.

Sporty wodne to jedna z atrakcji zbliżających się 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017. Zawody odbędą się w dniach 25-27 lipca na Starej Odrze między Mostami Warszawskimi a Mostami Trzebnickimi. Popisy najlepszych zawodników świata będzie można jednak podpatrywać już dzień wcześniej, w czasie treningów. A wszystkie te wydarzenia obejrzymy za darmo.

Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, zapraszamy na namiastkę lipcowych atrakcji. W godzinach 22.00-24.00, pomiędzy Wyspą Słodową a Mostem Uniwersyteckim, rzeka zmieni się w plan filmowy. Zawodnicy na podświetlonych (!) deskach będą wykonywać wakeboardowe triki, a w wodzie zakotwiczone zostaną przeszkody. W tle rozbrzmiewać będzie muzyka serwowana przez didżeja. Pokazy zostaną uwiecznione, a już na początku lipca zaprezentowane w formie filmu promocyjnego. Na miejscu powstanie też strefa chillout w barwach The World Games 2017.

Dodajmy, że Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu potwierdziła już udział w X Światowych Igrzyskach Sportowych dwojga Polaków: Magdy Kado i Kamila Borysewicza. 18-letnia Magda pochodzi z Margonina nieopodal Chodzieży i jest mistrzynią Europy U-19 sprzed dwóch lat. Specjalizuje się w rywalizacji na wyciągu, lecz we Wrocławiu będzie skakała za motorówką, podobnie zresztą jak Borysewicz. 22-latek z Augustowa przed czterema laty zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, dzięki skokowi na 62,5 metra, czym pobił rekord Polski.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież