Włącz się w akcję #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji

banany konkursFundacja Kupuj Odpowiedzialnie ogłasza wakacyjną akcję #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji. Zachęcamy do włączania się i zdobywania wiedzy na temat tego, w jakich warunkach powstają banany dostępne w naszych sklepach. Wiedzy dostarczy specjalna strona internetowa: www.storyofbanana.com/pl. W ramach akcji startuje również konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z letnich podróży wraz z bohaterem naszej akcji – bananem.

Banany to owoce, które Polacy kupują najczęściej, zaraz po jabłkach. Są energetyczną i praktyczną przekąską, chętnie zabieraną przez nas na wycieczki i wakacyjne podróże. Jednak banan, ten dostępny w naszych sklepach, ma swoją ciemną stronę. W akcji #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie pragnie zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach powstają banany oraz zachęcić do pogłębiana wiedzy na ten temat i stawania się bardziej świadomym konsumentem. W tym celu powstała strona www.storyofbanana.com/pl, która w przejrzysty sposób pokazuje prawdę o bananach oraz ludziach pracujących przy ich uprawie. Klikając w link można obejrzeć filmiki z Ekwadoru, Kostaryki czy Peru, dowiedzieć się o warunkach panujących na plantacjach, o stosowanych pestycydach, ale również o istniejących alternatywach.  Zachęcamy wszystkich do współdzielenia się adresem strony i wiedzą z przyjaciółmi oraz bliskimi.

Konkurs

W ramach akcji wakacyjnej startuje również konkurs na najciekawsze zdjęcie z bananem z  podróży, zrobione podczas wypoczynku lub urlopu.  W dniach od 3 lipca do 31 sierpnia 2017 roku zachęcamy do robienia zdjęć oraz publikowania ich poprzez serwisy społecznościowe. Pięć najlepszych zdjęć wybierze trzyosobowe jury składające się z członków Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Nagrodami są produkty pochodzące z upcyklingu (nerka, portmonetka, worek i kosmetyczka) z aplikacjami w kształcie banana oraz torba „Uczciwy banan“ z bawełny ekologicznej. Zachęcamy do zdobywania wiedzy i podnoszenia swojej świadomości konsumenckiej poprzez zabawę.

Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować zdjęcie na profilu Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie w serwisie Facebook, w komentarzu pod postem konkursowym: https://goo.gl/rYU46F. Zachęcamy również do umieszczania zdjęć na Twitterze i Instagramie, wraz z hasztagami #storyofbanana #bananwpodrozy oraz adresem strony www.storyofbanana.com/pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież