Dla naszych uczniów matura to nie problem

liceum politechnikaZnakomite wyniki uzyskali uczniowie Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej, którzy w tym roku po raz pierwszy w historii szkoły przystąpili do egzaminu maturalnego. Nasi absolwenci najlepiej poradzili sobie z matematyką i językami obcymi.

W sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 70 uczniów. Nasi podopieczni znakomicie poradzili sobie z matematyką zdobywając 95,3 proc. punktów na poziomie podstawowym i blisko 60 proc. na poziomie rozszerzonym (średnia dla powiatu wrocławskiego odpowiednio 66,2 i 48,8 proc.). Warto podkreślić, że na zdawanie poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu zdecydowali się wszyscy nasi absolwenci.

Równie wysokie były wyniki egzaminów z języka angielskiego - 97, 1 proc. punktów na poziomie podstawowym i 79,8 proc. na poziomie rozszerzonym, języka niemieckiego na poziomie podstawowym – 97 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym oraz języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym – 98 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym.

Z egzaminu z języka polskiego uczniowie zdobyli średnio 76,4 proc. punktów (średnia dla powiatu – 61,9 proc.), z informatyki 71,1 proc. punktów (średnia dla powiatu – 51,7 proc.), z fizyki 58 proc. punktów (średnia dla powiatu – 45 proc.).

Nasi maturzyści poszli więc w ślady swoich młodszych kolegów z Akademickiego Gimnazjum PWr, którzy znakomicie poradzili sobie na egzaminie gimnazjalnym, a najlepsze wyniki również osiągnęli z matematyki i języków obcych.

Wiadomo już, że w liceum będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych. Utworzonych zostanie pięć klas pierwszych, do których rekrutacja właśnie się zakończyła. O przyjęcie do naszej szkoły starało się w sumie 340 kandydatów, przyjęliśmy 135 osób.

Liceum jest szkołą akademicką o profilu matematycznym. Uczniowie mogą zaangażować się w różnego rodzaju projekty, które realizowane są m.in. we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Placówka organizuje także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki.

Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. koła językowe i szkolna gazeta.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież