Ramen i sushi – dlaczego stają się coraz bardziej popularne?

sushiKuchnia azjatycka cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Otwiera się coraz więcej barów z jedzeniem azjatyckim, coraz częściej mamy też możliwość zamówienia dań kuchni azjatyckiej na dowóz. Czy jednak, jeśli mowa o kuchni azjatyckiej, to zawsze musi być ona kojarzona z sushi? Odpowiedź między innymi na te pytania, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Nie tylko sushi

Oczywiście sushi jest tym daniem, które najbardziej kojarzy nam się z kuchnią azjatycką, a w szczególności – z japońską. To oczywiście całkiem zrozumiałe, ponieważ sushi jest uznawane za jedną z najbardziej charakterystycznych potraw japońskich. Nie jest to jednak jedyna potrawa, która jest charakterystyczna dla kuchni japońskiej.

Ramen na jesienne chłody i nie tylko

Drugą, bardzo charakterystyczną potrawą, która także jest rozpoznawalna, jeśli chodzi o kuchnię japońską, jest ramen. To w zasadzie wywar mięsny z bardzo charakterystycznym makaronem. Oczywiście do wywaru dodawane są różne inne składniki, jak chociażby jajko, kawałki mięsa, czy wodorosty. W smaku, oczywiście zależnie od tego, co stanowi bazę wywaru, jest on podobny do naszego polskiego rosołu. Jest to jednak bardzo ogólne porównanie, bo bazą do przygotowania ramenu jest nie tylko wywar mięsny, ale też pasta miso czy sos sojowy. W związku z tym, smak tej potrawy nieco różni się od tradycyjnego rosołu. Nie zmienia to jednak faktu, że ta potrawa także zaczyna być w Polsce coraz bardziej popularna.

Dlaczego warto spróbować potraw kuchni japońskiej?

Zapewne wiele osób zastanawia się, dlaczego właściwie mielibyśmy próbować dań kuchni japońskiej. Powodów jest mnóstwo, jednakże chyba najistotniejszym z nich, jest swego rodzaju egzotyczny smak potraw. Jeśli zatem chcecie sprawdzić, jak smakuje ramen czy tez dobrze przygotowane sushi, bardzo serdecznie zapraszamy was na stronę http://sushicorner.pl// - sushi bar Wrocław. Strona ta z pewnością okaże się dla państwa niezwykle pomocna w tej kwestii. Wybór dań jest tutaj naprawdę bardzo duży a i ceny są niezwykle atrakcyjne.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież