WILD, wild, wild RUN przez ZOO Wrocław!

wild runBieganie w celach charytatywnych stało się modne, bo Polacy coraz bardziej lubią biegać i chętnie też pomagają. Tym razem trafia się nie lada gratka, bo tego jeszcze nie było – bieg przez zoo na rzecz ratowania zwierząt Afryki. Fundacja Dodo oraz wrocławskie zoo zapraszają 7 października 2017 na pierwszą edycję „Wild Run” na dystansie 10 kilometrów. W „dzikim biegu” może wziąć udział każdy, wystarczy zgłosić się na www.wildrun.eu.

Afryka to bogactwo i różnorodność pod każdym względem. Jednak są one eksploatowane i niszczone bez umiaru. Na skutek kłusownictwa, rabunkowego wydobycia szlachetnych minerałów, ropy naftowej i gazu oraz „dzikiej” urbanizacji czy wojen już niedługo sawanny, pustynie, lasy deszczowe i okalające kontynent oceany mogą zostać tak zniszczone, że następne pokolenia nie zobaczą w nich okapi, oryksów, fenków, gerez, żółwi, pingwinów, manatów, a na sąsiednim Madagaskarze lemurów. Aby zachować bogactwo Czarnego Lądu wrocławskie zoo, wraz z fundacją DODO, wspierają całe ekosystemy, w których mieszkają rzadkie gatunki zwierząt. By pomoc była efektywna, skupiają się na tych rezerwatach, które mają duże sukcesy w ochronie przyrody.

Bieg odbędzie się w sobotę, 7 października 2017 r o godzinie 16.30. Bieg na dystansie 10 km po zoo i terenie okalającym ogród (wiek: od 16 roku życia, maksymalny czas 80 minut). Dla zwycięzców przygotowano nagrody.

W ramach biegu WILD RUN wsparcie otrzymają m.in. Okapi Conservation Project (Kongo), SANCCOB (RPA), ONG Reniala (Madagaskar), African Aquatic Conservation Fund (Senegal), a DODO i wrocławskie zoo będą mogły rozpocząć projekt ochrony fenków w Maroku.

Mamy nadzieję, że wspólny bieg zapoczątkuje nową wrocławską tradycję i za rok pobiegniemy na ratunek zwierzętom Azji. Zoo Wroclaw i Fundacja DODO wspierają ochronę ginących gatunków również tam!

Poza tym warto przypomnieć, że Fundacja DODO zbiera nieużywane – stare lub zepsute, telefony komórkowe. Są one sprzedawane i poddawane recyklingowi. Uzyskane w ten sposób środki zasilają ochronę fauny afrykańskiej, bo to wydobycie cennych rud jest jednym z powodów niszczenia siedlisk zwierząt i ich wymierania. Recykling pozwala odzyskiwać rzadkie metale i w ten sposób wpływać na zmniejszenie popytu na nie, więc pośrednio wpływa na zmniejszenie degradacji środowiska.

Telefony można składać w Punkcie Obsługi Klienta wrocławskiego zoo, jak również wysyłać na adres Fundacji lub zoo. Więcej na: www.fundacjadodo.pl/pl/jak-mozesz-pomoc/oddaj-komorke

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież