Przecinarka do glazury - elektryczna czy ręczna - którą wybrać?

przecinarkaBardzo potrzebnym narzędziem dla wszystkich wykonujących prace remontowe jest przecinarka do terakoty. Nie można sobie wyobrazić dokładnego i precyzyjnego układania płytek bez przecinarki, która przetnie płytkę, w taki sposób, jak sobie tego życzymy.

Co należy wziąć pod uwagę, zanim kupimy przecinarkę?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie tej konkretnej przecinarki, to musimy wziąć pod uwagę kilka spraw, takich jak: długość cięcia, budowa, napęd, dodatkowe zalety.

Długość cięcia

Jeżeli chodzi o długość cięcia, to pokazuje ona jaki rozmiar płytki będzie w stanie przeciąć przecinarka. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest długość około 60 cm. Jednak glazurnicy bardzo często kupują przecinarki o długości 90 cm. Pozwalają one bowiem na cięcie po przekątnej płytek o wymiarach: 60x60cm. Jest to bardzo ważne, gdy układamy płytki typu karo, a nawet dłuższe około 120cm. Z takimi płytkami poradzi sobie na przykład przecinarka Rubi TX-1200-N.

Budowa przecinarki

Następną kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest jej budowa. Przecinarka do terakoty może mieć jedną albo dwie prowadnice. Każda z nich ma swoje zalety. Przecinarka jednoprowadnicowa zapewnia bardzo dużą sztywność zespołu łamacza. Natomiast przecinarka dwuprowadnicowa gwarantuje bardzo dobrą widoczność linii cięcia. Dzięki temu bardzo łatwo jest wykonać precyzyjne cięcie płytek. Poza tym, ergonomiczna budowa dźwigni i przekładnie, które są zastosowane w niektórych modelach, na przykład TS-Plus, TR-S, umożliwiają łamanie płytek bez jakichkolwiek problemów.

Elektryczne czy ręczne?

Przecinarka ręczna do glazury sprawdzi się przy mniej wymagających pracach. Poradzi sobie z cięciem płytek ściennych, podłogowych, gresów oraz innych rodzajów, na przykład gresu porcelanowego. Natomiast przecinarki elektryczne są urządzeniami o niespotykanej wprost wydajności. Przecinarki do materiałów ceramicznych z tarczą diamentową z chłodzeniem wodnym pozwalają przecinać różnorodne materiały budowlane, na przykład: glazurę, terakotę, gres, cegły, kamień naturalny, marmur, granit i wiele innych.

Ręczna przecinarka do glazury i płytek dla każdego fachowca.

Przecinarki ręczne - polecane modele

Bardzo popularna wśród użytkowników jest przecinarka ręczna Rubi TX-900-N. Posiada ruchomy łamacz i wykonane ze stali prowadnice. Są chromowane oraz szlifowane z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Urządzenie ma również zespół ustawczo-pomiarowy z listwą o centralnej osi obrotu do cięć seryjnych pod kątem od 0° do 45°. Do cięć seryjnych oraz prostych pod kątem 45 stopni przecinarka posiada ogranicznik boczny. Ponadto, wyposażona jest w noże z krążkami przystosowalne oraz zamienne o średnicach 8-22 mm. Dodatkowo, w zestawie znajdują się noże o średnicach 10 oraz 18 mm, walizka. Kolejny model to TP-75-S. Przecinarka do terakoty Rubi to urządzenie jednoprowadnicowe z pomiarem kątowym oraz wymiennymi nóżkami. Prowadnica jest wykonana z niklowanej stali. Dodatkowo jest chromowana oraz bardzo odporna na zginanie. Wyprodukowano ją w systemie FastFix, czyli szybkiego mocowania przymiaru.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież