Spróbuj „Przekąsek świata” w Galerii Dominikańskiej

przekąskiGaleria Dominikańska zabiera gości w kulinarną podróż dookoła świata. W najbliższy weekend, 28-29 października, w ramach wydarzenia „Przekąski świata”, dla odwiedzających centrum przygotowano pokazy kulinarne z udziałem Anny Starmach, degustacje i konkursy z nagrodami. Głównym punktem programu będzie prezentacja przekąsek z aż 14 kuchni świata. Miłośnicy kawy natomiast mają okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Green Caffè Nero.

Polacy, według raportu „Polska na talerzu”, najbardziej cenią własną kuchnię, ale wśród ulubionych dań znajdują się również włoskie, amerykańskie i orientalne potrawy – to właśnie one między innymi znajdą się w programie wydarzenia „Przekąski świata”. Uczestnicy pokazów w Galerii Dominikańskiej będą mogli zobaczyć również, w jaki sposób przygotować przekąski z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Meksyku, Japonii i wielu innych krajów. Nie zabraknie też atrakcji dla koneserów kawy – bariści z Green Caffè Nero przygotowali warsztaty dla osób, które chcą nauczyć się przygotowywać ten napój w sposób profesjonalny w domu.

– Polacy interesują się kuchnią i poszukują nowinek kulinarnych, a gotowanie stało się jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Według przeprowadzonych przez GfK badań prawie połowa Polaków lubi gotować, a dla 21% konsumentów gotowanie to pasja. Ponieważ trudno było nam zdecydować, które kuchnie są najlepsze, postanowiliśmy dać naszym klientom możliwość udziału w aż 14 pokazach kulinarnych prezentujących przekąski z różnych stron świata. To również okazja do spotkania i uczenia się od gościa wydarzenia – Anny Starmach – mówi Andrzej Wąsowicz, dyrektor Galerii Dominikańskiej.

Anna Starmach ukończyła prestiżową paryską szkołę kucharską Le Cordon Bleu. Autorka cenionych i lubianych książek kulinarnych znana jest z filozofii gotowania, która traktuje kuchnię jako specjalną przestrzeń pozwalającą przywrócić równowagę w życiu, a także ważne miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi.

Pokazy kulinarne „Przekąski świata” odbędą się w dniach 28-29 października w godzinach 11.00-18.00 na poziomie -1 w Galerii Dominikańskiej. W sobotę 28 października gościem specjalnym będzie Anna Starmach. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, regulamin oraz oferta Galerii Dominikańskiej są dostępne na stronie www.galeria-dominikanska.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież