E-booki za darmo w 150 restauracjach | Rusza „Czytaj PL na przystawkę”

czytaj pl restauracjeNiemal 150 restauracji i kawiarni w całej Polsce dołącza do Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Podczas wizyty w restauracji goście wraz z menu otrzymają kody do ściągnięcia e-booków. W oczekiwaniu na posiłek będą mogli przejrzeć dostępne książki, poznać wybraną lekturę i zacząć czytać.

W listopadzie wystartowała pierwsza edycja projektu „Czytaj PL na przystawkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Jak wynika z raportu „Polska na talerzu”, prawie 70% Polaków jada poza domem. Z kolei badania amerykańskiego instytutu NIDA pokazują, że większość nastolatków nie rozstaje się ze smartfonem nawet podczas posiłku. Właśnie dlatego w ramach akcji goście niemal 150 wybranych restauracji na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków. Do restauracji i kawiarni trafiły specjalne nakładki na menu z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć podczas oczekiwania na zamówienie. To średnio 15-20 minut, które warto przeznaczyć na zapoznanie się z tytułami. Wystarczy smartfon i aplikacja. Partnerami akcji do tej pory zostały m.in. poznańska Weranda, Klubogaleria Szajba z Wrocławia czy restauracje Heritage i Semolino z warszawskiej Hali Koszyki. Do puli wciąż dołączają nowe miejsca. Listę lokali biorących udział w akcji znaleźć można na stronie http://akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmuje blisko 500 miast i miejscowości. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i platformę e-bookową Woblink.com. W tym roku po raz pierwszy akcja jest również dostępna w 1000 szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju w ramach projektu „Upoluj swoją książkę”, organizowanego z inicjatywy Instytutu Książki.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież