Urządzenia do jonoforezy

jonoferezaCo oznacza termin „jonoforeza”

Jonoforeza to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry przy pomocy pola elektrycznego. Zabieg jonoforezy jest więc zabiegiem elektroleczniczym, w czasie którego wykorzystywane jest działanie prądu stałego, który wprowadzając lek do tkanek jonów oddziaływuje pozytywnie na organizm człowieka. Jony, które są wprowadzane pod skórę, zbierają się przy granicy naskórka i skóry właściwej, a następnie za pomocą krwi zostają odprowadzone w głąb organizmu.

Kto powinien skorzystać z zabiegu jonoforezy?

Ten zabieg jest rozwiązaniem na nadpotliwość stóp lub występowanie w tych rejonach kurzajek. Obydwie te dolegliwości są częstym problemem wśród nas. Nadmierna potliwość stóp wiąże się z nieprzyjemnym zapachem oraz dużym dyskomfortem, a występowanie kurzajek jest wstydliwym problemem i także jest odczuwany duży dyskomfort. Jeśli sposoby zapobiegające nadmiernej potliwości stóp, takie jak częste mycie stóp, stosowanie odpowiednich preparatów, czy ścieranie zrogowaciałego naskórka nie pomagają, należy rozważyć decyzje o poddaniu się bezbolesnemu zabiegowi, jakim jest jonoforeza. Podczas tego zabiegu można jedynie odczuwać uczucie mrowienia, czy swędzenia. Jest to bardzo skuteczny zabieg, który wykonywany w kilku seriach pomoże pozbyć się wstydliwego problemu.

Urządzenie do jonoforezy

Terapia tym urządzeniem polega na wprowadzaniu bardzo małej ilości prądu elektrycznego o odpowiedniej częstotliwości do górnej warstwy skóry, w której znajdują się gruczoły potowe. Krótkim działaniem jonoforezy można wyleczyć pocenie się stóp lub dłoni już podczas kilka kolejnych procedur. Napięcie podczas terapii waha się między bardzo niskimi wartościami, dlatego nie trzeba się obawiać negatywnych skutków energii elektrycznej. Urządzenie do jonoforezy można skonstruować samemu lub je zakupić. Dzięki temu można wykonywać zabiegi w domowym zaciszu.

Takie urządzenie pomaga zablokować nadmiernie aktywne gruczoły potowe w stopach, co zwalcza przede wszystkim wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, a w konsekwencji tego uczucie wstydu, czy dyskomfortu.

Nadpotliwość to częsty problem wielu ludzi. Może być spowodowany chorobami, takimi jak cukrzyca, czy niedoczynność tarczycy, infekcjami, czynnikami genetycznymi, stresem lub niewłaściwą dietą. W niektórych przypadkach można wyleczyć tę dolegliwość poprzez stosowanie specjalnych preparatów, częstym myciem czy lekami. Niestety, gdy nic z wymienionych sposobów nie jest w stanie zapobiec nadmiernemu poceniu się, ostatecznym ratunkiem jest bardzo skuteczna wyżej wymieniona jonoforeza.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież