Świąteczna niespodzianka dla dzieci z Przylądka Nadziei

fundacja kraina loduDla małych pacjentów z wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei, Fundacja DKMS przygotowała wyjątkową niespodziankę – odwiedziny Elsy i Olafa z Krainy Lodu. Bajkowe postaci wspólnie zaśpiewały kolędy i kultową piosenkę „Mam tę moc”, a następnie wręczyły dzieciom upominki – między innymi kolorowe nocne lampki z bohaterami z Disneya.

14 grudnia do dzieci z Przylądka Nadziei ze świąteczną wizytą przyjechali Elsa i Olaf z Krainy Lodu. W bajkowe postaci wcielili się pracownicy Fundacji DKMS, Martyna i Michał. Martyna, która brała udział w programie „Must be the music”, zaśpiewała wspólnie z pacjentami kliniki popularną piosenkę z Krainy Lodu – „Mam tę moc”. Zadaniem Michała „Olafa” było wywołanie uśmiechu na twarzy każdego dziecka, co zdecydowanie mu się udało.

Po występie każde dziecko otrzymało upominek – lampki nocne z kultowymi postaciami z bajek Disneya – dziewczynki z Elsą, a chłopcy z Nemo. Lampki przekazał partner Fundacji DKMS, firma Philips Lighting. W torbach prezentowych nie zabrakło także gadżetów z Fundacji – maskotek i książeczek z bajkami.

– W klinikach takich jak Przylądek Nadziei leczą się ciężko chore dzieci, które spędzają tutaj długie tygodnie, a nie raz i miesiące. Każda rozrywka w trakcie tego trudnego pobytu jest dla nich radosną odmianą, a dla nas ich uśmiechy na twarzach są bezcenne – mówi Magda Przysłupska, rzecznik Fundacji DKMS.

Fundacja DKMS i Przylądek Nadziei współpracują ze sobą od lat. To właśnie w tej klinice leczy się 9-letni Karol, jego rówieśnik Mikołaj, 6-letni Arturek oraz wiele innych dzieci potrzebujących przeszczepienia, dla których Fundacja organizuje Dni Dawcy Szpiku w całej Polsce.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show