Wielkie serce studentów Politechniki Wrocławskiej

pomoc politechnikaSzlachetna Paczka, „Mechaniczna zbiórka dla domu dziecka”, „Daj słodziaka na dzieciaka” oraz pomoc pod hasłem „Zostań Świętym Mikołajem”, to tylko niektóre ze świątecznych akcji zorganizowanych przez studentów na Politechnice Wrocławskiej.

Każdego roku nasza uczelnia włącza się w przygotowanie podarunków dla domów dziecka i rodzin w potrzebie. Akcje niezmiennie spotykają się z pozytywnym odzewem całej społeczności akademickiej.  

W projekt Szlachetnej Paczki zaangażowały się dwa Wydziały: Podstawowych Problemów Techniki i Mechaniczno-Energetyczny oraz Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych.  

– Cała akcja cieszyła się dużym wsparciem ze strony studentów oraz pracowników naszego wydziału – mówi Zofia Grobelna z Samorządu Studenckiego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. – Przygotowaliśmy 16 paczek z żywnością, artykułami chemicznymi i papierniczymi oraz ubraniami. Rodzina, którą obdarowaliśmy, była bardzo zaskoczona, bo nie spodziewała się aż tak dużej paczki – dodaje studentka. Zapewnia, że w przyszłym roku studenci także planują włączyć się w taką akcję.

Z kolei na Wydziale Mechanicznym gromadzono dary dla Rodzinnego Domu Dziecka nr 19 oraz dla Hospicjum Dziecięcego. – Udało nam się spełnić marzenia dzieci i to z nawiązką – przyznaje Łukasz Pocheć, koordynator akcji na W10. – Studenci jak zwykle nas nie zawiedli i chętnie przyłączyli się do zbiórek. Dzięki nim dzieci dostały to, o co prosiły, a nawet więcej. Nie zapomnieliśmy też o ich opiekunach. Cieszymy się, że mogliśmy również podarować coś ciężko chorym dzieciom z hospicjum – dodaje student.  

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się inicjatywa „Daj słodziaka na dzieciaka” prowadzona równolegle aż na pięciu wydziałach. Studenci z Wydziałów: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Architektury, Chemicznego, Elektroniki oraz Inżynierii i Środowiska przygotowali podarunki dla Rodzinnych Domów Dziecka nr 1 i 4, a także podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha Spot 24/7. Zebrali m.in. słodycze, zabawki, artykuły papiernicze i pomoce szkolne. Akcja przerosła ich oczekiwania, dlatego postanowili część słodyczy przekazać kolejnej placówce.  

Kolejna okazja do okazania dobroci serca nadarzy się już niebawem. Politechnika Wrocławska tradycyjnie „zagra” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z tej okazji m.in. na antenie Akademickiego Radia Luz przeprowadzone zostaną ciekawe licytacje. Już teraz zachęcamy do hojności i ofiarności na rzecz pomocy szpitalnym oddziałom noworodkowym.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama