Jak sprawić, żeby dzieci lubiły się uczyć?

dzieci stypendia16 stycznia 2018 ruszyła ogólnopolska kampania Dziecko na uniwersytecie. Wspieraj na starcie. Fundacja Uniwersytet Dzieci od ponad 10 lat organizuje fascynujące zajęcia na uczelniach dla dzieci w wieku 6-16 lat, dzięki którym mogą odkrywać i rozwijać swoje pasje.

W kampanii Dziecko na uniwersytecie Fundacja zaprasza do wsparcia Funduszu stypendialnego, dzięki któremu dzieci z rodzin wielodzietnych lub gorzej sytuowanych będą miały szansę na dobry start.

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 10 lat inspiruje dzieci do nauki, do zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi, angażując wybitnych naukowców i ekspertów z różnorodnych dziedzin. Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci cieszą się niezwykłym powodzeniem wśród dzieci i są doceniane przez ekspertów ze świata edukacji. Fundacja jest laureatką wielu nagród - m.in przyznanych przez MEN czy firmy technologiczne jak Google. Wiele działań jest objętych patronatem MEN czy MNiSW.

Misją Fundacji jest rozbudzanie zainteresowania nauką i rozwijanie dziecięcych pasji. Uniwersytet Dzieci jest otwarty dla wszystkich. Jest dla nas bardzo ważne, by nie tworzyć ograniczeń finansowych rodzicom dzieci, które chcą zostać naszymi studentami. Uważamy, że zajęcia powinny być płatne, ale opłata nie może stanowić bariery dla rozwoju pasji dziecka - podkreśla Anna Grąbczewska - Prezes Fundacji.

Od początku istnienia Fundacja prowadzi fundusz stypendialny, którym objęte są dzieci z rodzin wielodzietnych lub w trudnej sytuacji materialnej i w ten sposób wyrównuje szanse na dobrą edukację.

Rodzice, którzy nie mogą pozwolić sobie na opłatę za studia, deklarują kwotę, która jest w ich zasięgu finansowym. Pozostałe koszty pokrywa Fundacja. W przypadku trudnej sytuacji ekonomicznej rodziny Fundacja pokrywa całość opłat za studia na Uniwersytecie Dzieci. Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z opcji darmowych zajęć dla trzeciego i każdego kolejnego dziecka. Co roku Fundacja przeznacza ponad 100 tysięcy złotych na stypendia, wspierając w ten sposób ponad 300 dzieci w Polsce.

Każdy, kto wesprze fundusz kwotą 150 zł, otrzyma zaproszenie dla 4 osób, na Turniej wiedzy dla małych i dużych. To niezwykłe wydarzenie edukacyjne, odbędzie się 24 marca w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie: www.dzieckonauniwersytecie.pl

Zasady przyznawania stypendiów na Uniwersytecie Dzieci https://uniwersytetdzieci.pl/strony/zasady-przyznawania-stypendium

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest założycielem pierwszego i największego obecnie uniwersytetu dziecięcego w Polsce. Od 2007 r. we współpracy z uczelniami wyższymi zapraszamy dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat.
 
Uniwersytet Dzieci działa w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. W ciągu jednego roku akademickiego bierze w nim udział 8500 studentów, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze.
 
Fundacja prowadzi również portal dla nauczycieli www.scenariuszelekcji.edu.pl, z którego bezpłatnie można pobrać nowatorskie scenariusze lekcji wypracowane na Uniwersytecie Dzieci we współpracy z naukowcami.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama