Leczenie kanałowe - kiedy należy je wykonać?

leczenie kanałoweSkuteczny ratunek dla zęba to leczenie kanałowe. Dzięki niemu pozbędziemy się ciężkiego bólu i zapobiegniemy dalszemu rozwojowi infekcji.

Leczenie kanałowe – znaczenie

Nazywane jest także leczeniem endodontycznym. W podstawowym pojęciu jest to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu (w znieczuleniu) chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Całe leczenie powinno odbywać się pod kontrolą radiologiczną, a w niektórych przypadkach w powiększeniu (pod mikroskopem operacyjnym). Jest to bardzo popularna metoda, która pozwala na uratowanie zęba. Jest to też jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii, w związku z czym mamy potwierdzenie skuteczności tej metody, co jest bardzo ważne przy podjęciu tak znaczącej decyzji przy leczeniu zębów. Kiedyś leczenie kanałowe było bardzo nieprzyjemne i nadal tak się kojarzy, natomiast medycyna i dział stomatologii rozwinął się na tyle, że śmiało można stwierdzić, że w profesjonalnym gabinecie wykonanie takiego zabiegu nie wzbudza żadnych obaw. Dzięki tej metodzie prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

Zobacz stronę Prylinski.com - leczenie kanałowe w Łodzi w niskiej cenie.

W jakim przypadku proponowane jest leczenie kanałowe?

Jeśli borykamy się z problemami zębów, na pewno warto jest wybrać profesjonalnego specjalistę, który zapewni nam odpowiednie, rzetelne leczenie i będzie potrafił skutecznie ocenić, czy jest potrzebne leczenie kanałowe. Jest ono niezbędne przede wszystkim, jeśli dojdzie do zapalenia lub zakażenia miazgi, czyli nerwu i naczyń krwionośnych. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona lub nieprawidłowo leczona próchnica. Głównym objawem jest wówczas uporczywy, nasilający się ból zęba. Szybkie zauważenie tego pozwala  w porę podjąć decyzje o leczeniu kanałowym, a w efekcie uratowanie zęba. Leczenie kanałowe jest także alternatywą dla usunięcia zęba w przypadkach zgorzeli miazgi, rozwoju bakterii beztlenowych i zaawansowanych przypadkach zapaleń tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba. Leczenie kanałowe zostało uznane za najskuteczniejszą metodę, która zapobiega tym problemom. Jest to nowoczesna metoda, która jest wykonywana za pomocą znieczulenia, dzięki czemu ból przy samym zabiegu jest ograniczony.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show