Dni wstępne dla obcokrajowców

dni wstępneW poniedziałek, 19 lutego, zapraszamy na „Dni wstępne” dla zagranicznych studentów, którzy za chwilę rozpoczną naukę na Politechnice Wrocławskiej. W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. prezentacje kół studenckich, uczelni i kampusu. Początek o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20).

W semestrze letnim na Politechnice Wrocławskiej pojawi się ponad 100 osób z zagranicy, którzy rozpoczną naukę na pełnym cyklu studiów. Dodatkowo prawie 160 studentów wybrało naukę na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+. Najwięcej młodych ludzi przyjedzie do nas z Turcji, Francji, Portugalii i Hiszpanii, ale będziemy mieli również gości z Wietnamu, Albanii, Kazachstanu, Chin, Brazylii, Korei czy Meksyku.  

W trakcie „Dni wstępnych” nasi nowi słuchacze będą mogli m.in. zobaczyć film informacyjny o Politechnice, obejrzeć specjalne prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, a także zapoznać się z ofertą Biblioteki PWr. Z kolei sprawy bezpieczeństwa w mieście poruszą zaproszeni przedstawiciele policji.  

Obecnie na naszej uczelni studiuje ponad 800 obcokrajowców. Najwięcej pochodzi z Ukrainy, Indii i Białorusi. W tym gronie ponad 230 osób to uczestnicy programu wymiany studenckiej, których najliczniej reprezentują mieszkańcy Hiszpanii i Turcji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show