Chemiczny dzień otwarty – trwają zapisy

chemia dni otwarte24 marca zapraszamy na Politechnikę Wrocławską wszystkich interesujących się chemią. Podczas LabDay 2018 nie zabraknie widowiskowych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz szkoleń. Chęć udziału można zgłaszać jeszcze do 2 marca.

LabDay to projekt Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego PWr. Podczas imprezy naukowcy i studenci z kół naukowych będą prezentować nietypowe zastosowania chemii oraz zdradzać tajemnice swoich laboratoriów. Z ciekawymi wykładami wystąpi ponad sześćdziesięciu prelegentów, a wśród nich takie osobistości, jak prof. Marek Samoć, prof. Wojciech Bartkowiak, prof. Paweł Kafarski czy prof. Bogdan Szczygieł.

– Nasze wydarzenie to jedyna okazja, by zwiedzić Laboratorium Chemii Jądrowej do którego dostęp mają tylko nieliczni – opowiada Marta Lipka, koordynatorka ds. promocji LabDay. – Odbędą się tam zajęcia pt. Energia wokół nas. Natomiast w Laboratorium Biotechnologii każdy uczestnik będzie miał okazję dokonać izolacji własnego DNA z próbki śliny. I to z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu – mówi Marta Lipka.

Podczas Domowego Laboratorium chętni zobaczą, jak za pomocą żelu pod prysznic czy miodu można wyjaśnić podstawowe właściwości materii, np. gęstość. – Każdy z prezentowanych podczas tych zajęć eksperymentów można z powodzeniem powtórzyć we własnym domu – zapowiada Marta Lipka.

Interesująco zapowiada się także wykład z elementami pokazu pt. Gastronomia molekularna, czyli chemia w kuchni. Prowadzący zachęcą, by w jego trakcie spojrzeć na żywność z punktu widzenia chemika, kucharza i konsumenta.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na Labmagedon, czyli maraton pokazów laboratoryjnych, które uświadomią jak bardzo skomplikowana i czasochłonna jest praca chemika. Ciekawie będzie na Panelu Możliwości, czyli spotkaniu z przedstawicielami firm branżowych, absolwentami pracującymi w zawodzie oraz najzdolniejszymi studentami i doktorantami.

Nie zabraknie również dedykowanych szkoleń. Ich uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę niezbędną w przyszłej pracy, przećwiczyć ją w praktyce podczas ćwiczeń i gier symulacyjnych oraz otrzymać certyfikat będący dużym atutem na rynku pracy. Partnerem tej części LabDay jest firma Luqam.

Zapisy trwają do 2 marca. Zapraszamy na stronę www.labday.pwr.edu.pl. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show