Manekiny krawieckie – świetne wsparcie dla krawcowej

manekinyCzy dobra krawcowa może pracować bez manekinów krawieckich? Z pewnością może. Pytanie brzmi: „czy jest to wygodny sposób pracy?”. Odpowiedź raczej nie zaskakuje.

Wciąż potrzebujemy krawcowych

Świat dzisiejszej mody jest okrutny dla ubrań. Najważniejsze jest dziś zrobić dużo i tanio, sprzedając jednocześnie drogo. Komercjalizacja, masowość i niska jakość wykonania dotknęły również branżę modową. Ubrania kupujemy z reguły w sieciówkach, które za dość słabo wykonane ciuchy, domagają się astronomicznych kwot. 70 złotych za bluzkę, 120 złotych za spodnie czy 20 złotych za parę skarpet – takie ceny nikogo już nie dziwią. Płacimy dużo, a gdy chcemy lepszej jakości, to nawet jeszcze więcej. Markowe buty to koszt od 250 złotych w górę. Porządnej jakości koszula to wydatek zaczynający się od 150-200 złotych, o spodniach nie wspominając. Szybko zmieniająca się moda, dostępność towarów oraz słaba jakość ich wykonania, sprawiają, że sporo osób nie przywiązuje wagi do tego, co ma na sobie i zmienia ubrania jak rękawiczki. Zniszczyłaś T-shirt? Idziesz do sklepu i kupujesz nowy. Dlaczego? Bo masz taką możliwość.

Wydawać by się mogło, że w takim świecie zawód krawcowej nie jest już nikomu potrzebny. Jest to jednak mylne wrażenie. Umiejętności krawcowych są wykorzystywane nie tylko do naprawy starych ciuchów. Nie każda kobieta chce i może pozwolić sobie na częstą zmianę garderoby. Wyobraźmy sobie, że schudłaś 10 kilogramów i twoja ulubiona sukienka na ciebie nie pasuje. Masz trzy wyjścia: z żalem ją wyrzucić, przeczesać internet w poszukiwaniu takiej samej w mniejszym rozmiarze lub iść do krawcowej, by ją zmniejszyła.

Manekiny krawieckie – tak działa krawcowa

Najrozsądniejsza jest oczywiście opcja numer trzy. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze na nową sukienkę (zwężanie nie jest drogie), ale również będziesz mogła wciąż chodzić w tej konkretnej sukience. Jak pracuje taka krawcowa? Nieocenioną pomocą są manekiny krawieckie, bez których praca jest niezwykle trudna. Profesjonalna krawcowa ma na wyposażeniu kilka takich manekinów krawieckich. Po co jej? Wyobrażacie sobie samochód bez przedniej szyby? Albo pracę na laptopie bez klawiatury? Zarówno jazda takim autem, jak i praca na takim sprzęcie jest możliwa, jednak strasznie niewygodna i męcząca. Podobnie jest z manekinami krawieckimi, które zobaczysz na tej stronie. Bez nich krawcowa może pracować, jednak zdecydowanie bardziej się męczy, a i łatwiej wtedy popełnić błąd. By efekt jej pracy był jak najlepszy, a klienci zadowoleni, manekiny krawieckie są wręcz niezbędne.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show