Europejski Tydzień Sportu we wrocławskich klubach CityFit. Bezpłatne treningi i Noc Fitness

tydzień sportuOd 24 do 30 września wrocławskie kluby CityFit (Wroclavia oraz Stare Miasto) zapraszają do wspólnego świętowania Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie do aktywności fizycznej – szczególnie osoby, które do tej pory nie trenowały. Przez cały tydzień w klubach odbywać się będą bezpłatne treningi oraz specjalne atrakcje, skierowane przede wszystkim dla osób początkujących.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki odsetek Polaków w wieku 15-69 lat spełniających kryteria WHO dotyczące aktywności fizycznej podejmowanej w czasie wolnym kształtuje się na poziomie 23%. Oznacza to, że tylko jedna na cztery osoby uprawia sport wystarczająco często. A jak wiadomo brak ruchu ma wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu – inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie.  Akcja ma na celu ułatwienie dostępu i zachęcenie do treningu osoby, które obecnie nie uprawiają sportu lub robią to sporadycznie.

W inicjatywę włączyła się sieć klubów CityFit, która we wszystkich swoich klubach przygotowała specjalne atrakcje. Wchodząc na stronę www.ets.cityfit.pl można pobrać darmową wejściówkę, uprawniającą do 24-godzinnego dostępu do wybranego klubu sieci. Z wejściówki można skorzystać w terminie 24-30 września, a do wyboru jest 15 lokalizacji, w tym CityFit Wrocław Stare Miasto (ul. Szewska 3A) oraz CityFit Wrocław Wroclavia (ul.Sucha 1).

W klubach będzie można w tym czasie skorzystać z porad ekspertów, wykonać trening indywidualny lub wziąć udział w zajęciach grupowych – w tym fitness i specjalnych zajęciach wprowadzających dla osób początkujących. W programie znalazły się również treningi z gwiazdami social media (m.in. Marta Henning z CodziennieFit), trening z mistrzem kalisteniki Krystianem Izertem (Wroclavia) czy pokaz freestyle football (Wroclavia). Kluby przygotowały także degustacje, konkursy sportowe i wiele innych atrakcji.

Dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę (29/30 września) w godzinach 20.00-24.00 odbędzie się Noc Fitness z maratonem fitness.

Więcej informacji dostępne będzie na grupach facebook poszczególnych klubów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show