Licytuj marzenia

planeta marzenWystartowała internetowa aukcja obrazów, których autorami są najmłodsi pacjenci oddziałów onkologicznych i hematologicznych. Jeszcze do końca grudnia licytować można obrazy namalowane przez dzieci zmagające się z chorobą nowotworową. Tematem przewodnim prac stały się w tym roku marzenia. Cały dochód z akcji zorganizowanej już po raz kolejny przez Fundację Urtica Dzieciom, przeznaczony będzie na wsparcie 18 oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce.

Akcja kierowana jest do tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny. Z udostępnionego na https://www.urticadzieciom.pl/download/katalog-urtica-dzieciom-gala-2018.pdf katalogu wystarczy wybrać dowolną pracę, a swoją deklarację zakupu wysłać na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , wspierając tym samym działania programowe wrocławskiej Fundacji Urtica Dzieciom.

– Na przestrzeni lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele: specjalistyczny sprzęt na dziecięcych oddziałach onkologicznych, turnusy terapeutyczne Urtica Dzieciom Camp czy cykl warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”. Chcemy jednak zadbać o potrzeby wszystkich podopiecznych, chcemy spełnić ich marzenia. Przedświąteczny czas jest doskonałą okazją, by włączyć się w działania fundacji, dekorując tym samym swoje domy czy przestrzenie biurowe. Obrazy będą również niebanalnym podarunkiem dla najbliższych – podpowiada Katarzyna Cabaj, członek zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Dzieła małych artystów to przelane na płótno emocje, tęsknoty i marzenia – od roztańczonych flamingów, jesiennych sadów, po zakochane uchatki, a na byciu robotem kończąc. Co roku prace zachwycają poziomem wykonania. Najmłodsza autorka ma 4 lata. Wszystkie powstały w ramach warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, realizowanych od ponad 20 lat na dziecięcych oddziałach szpitalnych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show