IX Wrocławski Orszak Trzech Króli

orszakOdnowi oblicze tej ziemi! – z takim hasłem 6 stycznia 2019 roku wyruszy wrocławski Orszak Trzech Króli. Przejdzie ulicami miasta, aby na rynku wraz z Trzema Królami oddać pokłon Nowonarodzonemu. Rozśpiewany Orszak wyruszy o godz. 12.30 z Ostrowa Tumskiego.

Orszak Trzech Króli już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń styczniowych. W tym roku po raz dziewiąty wrocławscy aniołowie, pastuszkowie, dwórki oraz Trzej Królowie konno, w asyście swoich rycerzy, przejdą ulicami miasta, aby pokłonić się Bożej Dziecinie. – Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Orszaku Trzech Króli. Chcemy trwać w radości Bożego Narodzenia i jako wspólnota wrocławska kolędować przy stajence. Tradycyjnie już przygotowaliśmy dla uczestników korony i śpiewniki. Barwną niespodzianką będzie na pewno zespół, który poprowadzi kolędowanie– mówi Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy OTK we Wrocławiu. – W tym roku stawiamy na ludowe akcenty i wspieranie naszych lokalnych inicjatyw muzycznych. Dlatego na orszakowej scenie pojawi się Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" w strojach ludowych. Będzie nie tylko muzycznie, ale też trochę tanecznie, bo kolędowanie rozpocznie się od uroczystego, noworocznego poloneza – wyjaśnia Lilianna Sicińska, organizator. Nie zabraknie też wprowadzonej w ubiegłym roku postaci Latarnika Wrocławskiego, a cały Orszak poprowadzi tradycyjnie Gwiazdor.

Podczas Orszaku chcemy również podzielić się sercem z potrzebującymi. We współpracy z wrocławską Caritas będzie prowadzona kwesta na projekt „Misja Zupa”. – Rok temu uczestnicy Orszaku wsparli swoimi ofiarami odnowienie jadłodajni Caritas przy ulicy Słowiańskiej. Teraz chcemy zebrać fundusze na interwencyjny ciepły posiłek – zupę – która dotrze do bezdomnych w najmroźniejsze dni – mówi Paweł Trawka z Caritas.

Udział w Orszaku i koncercie kolęd jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show