Wrocław w pierwszej trójce najbardziej stylowych miast w Polsce

fashionStolica Dolnego Śląska trafiła na trzecie miejsce modowego zestawienia największych miast w Polsce. Wrocławski kalendarz imprez i pokazów jest naprawdę imponujący!

W swoim zestawieniu Galeria Marek przyjrzała się m.in. najważniejszym modowym wydarzeniom i imprezom, oryginalnym butikom i showroomom, szkołom i uczelniom modowym oraz lokalnym fashionistkom i influencerom w każdym z dziesięciu największych polskich miast. W sześciu kategoriach Wrocław zdobył łącznie 95 punktów, zajmując trzecie miejsce – za Krakowem i Warszawą, która zwyciężyła w rankingu.

Autorzy przeglądu podkreślają, że na tle kraju Wrocław wyróżnia się przede wszystkim bogatym kalendarzem modowych eventów: targów, pokazów, spotkań i warsztatów. Jak wynika z ich analiz, w stolicy Dolnego Śląska na podobne wydarzenie można trafić częściej niż raz w miesiącu. Choć pod tym względem Wrocław nie może się ścigać z Warszawą (gdzie modowych imprez jest niemal trzy razy więcej), to już wśród miast regionalnych dorównuje mu tylko Łódź.

Według rankingu Galerii Marek Wrocław jest również jednym z najważniejszych ośrodków w Polsce kształcących młodych projektantów. W mieście znajduje się aż dziewięć szkół i uczelni, które oferują szeroki wybór kierunków związanych z modą. Młode talenty szybko stąd jednak uciekają – w kategorii przyglądającej się uznanym lokalnym projektantom Wrocław zdołał wyprzedzić jedynie Bydgoszcz i Gdańsk.

Modowy ranking polskich miast oraz szczegółowe wyniki dla Wrocławia znajdują się na blogu Galerii Marek: https://galeriamarek.pl/blog/modowy-ranking-miast/wroclaw

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show