Poszukiwani beneficjenci charytatywnego biegu Wrocław Business Run 2019

business runWłaśnie rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów 8. edycji charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Do końca kwietnia do Fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się ci, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało aż 8 osób z Dolnego Śląska.

Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych wbrew pozorom jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji. Tego typu zabieg wykonuje się z wielu różnych przyczyn, kiedy zawiodą inne dostępne metody leczenia.

– Wady wrodzone, choroby nowotworowe i układów wewnętrznych, wypadki oraz urazy to najczęstsze powody różnorakich uszkodzeń kończyn oraz amputacji. Nasza Fundacja kompleksowo pomaga właśnie tej grupie – osobom borykającym się z niepełnosprawnością ruchową, które dodatkowo stają przed koniecznością zebrania od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych na rehabilitację i protezy – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, mało kogo stać na wyłożenie takiej kwoty. Tymczasem bez nowej kończyny nie sposób wrócić do samodzielności czy pracy zawodowej. W takich sytuacjach pomagają instytucje publiczne, takie jak NFZ i PFRON, jednak na wysokie dofinansowanie mogą liczyć jedynie osoby spełniające szereg określonych kryteriów. Pozostałe zwracają się do różnych organizacji, takich jak Fundacja Poland Business Run.

By zebrać środki niezbędne do pomocy swoim podopiecznym, Fundacja organizuje we wrześniu charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run. 8 września 2019 r. w dziewięciu miastach naszego kraju, m.in. we Wrocławiu po raz kolejny wystartują pracownicy firm i korporacji, by pomóc lokalnym beneficjentom. Zeszłoroczna wrocławska edycja była rekordowa. Zebrano ponad 200 tys. zł, z których sfinansowano 7 protez, 1 wózek oraz 4 turnusy rehabilitacyjne, dzięki czemu udało się pomóc 8 osobom.

– Dzięki Fundacji Poland Business Run uzyskałem pomoc w zakupie protezy przy bardzo wysokiej amputacji. Dodatkowo od razu po otrzymaniu nowej kończyny miałem możliwość skorzystania ze specjalnego turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie. Dzięki temu od samego początku nauczyłem się prawidłowo poruszać. Jestem zachwycony tym, jak wielu biegaczy we Wrocławiu zaangażowało się w pomoc dla mnie i wielu innych osób. To wsparcie było dla mnie nieocenione – mówi Krzysztof Ozga, z zawodu lekarz dentysta, beneficjent Wrocław Business Run 2018.

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową do 50 tys. zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologiczną czy konsultacje medyczne. Fundacja dofinansowuje też specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie, ośrodku specjalizującym się w kompleksowej pomocy osobom po amputacji.

Samo zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. – Aby zostać beneficjentem Poland Business Run wystarczy wysłać pocztą tradycyjną na nasz krakowski adres komplet dokumentów wraz z załącznikami, które są dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce Dla Beneficjentów. Czekamy na nie do końca kwietnia. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji.

Szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie, wówczas wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show