17 urodziny Fundacji Mam Marzenie

mam marzenie16 oddziałów, setki wolontariuszy, ponad 6200 dni i prawie 9000 spełnionych marzeń – tak w liczbach można podsumować działalność Fundacji Mam Marzenie. 14 czerwca ta wyjątkowa organizacja świętuje 17-lecie istnienia. Mam Marzenie to jedyna taka fundacja w Polsce, która w swojej działalności skupia się na rzeczy najpiękniejszej – dziecięcych marzeniach.

Spotkanie z gwiazdą, własny benefis, bal rodem z bajki, komentowanie zawodów sportowych u boku profesjonalnych dziennikarzy telewizyjnych, udział w wyścigu, gekon, czy nauka baletu – to tylko kilka spośród długiej listy marzeń spełnionych do tej pory przez Fundację Mam Marzenie. Dla jej wolontariuszy i sympatyków nie ma rzeczy niemożliwych.

– Fundacja Mam Marzenie zrodziła się z chęci niesienia pomocy i radości tym, którzy ich najbardziej potrzebują – chorym dzieciom – opowiada Marta Krupa, rzeczniczka Fundacji Mam Marzenie. – Zagrażająca życiu choroba zawsze stanowi próbę nie tylko dla samego chorującego, ale też dla całego jego otoczenia – rodziny i najbliższych. W przypadku osoby tak bezbronnej i niewinnej jak dziecko próba ta jest tym cięższa, a pomoc tym cenniejsza.

Przedstawiciele Fundacji Mam Marzenie skupiają się w swojej działalności na, wydawałoby się, mniej oczywistych aspektach pomocy chorym. Spełniając czasem najbardziej szalone marzenia, wolontariusze i partnerzy Fundacji wywołują na twarzach chorych dzieci i ich najbliższych uśmiech.

– Nasi podopieczni i ich rodziny muszą mierzyć się z wieloma trudnościami. Całą swoją siłę skupiają na walce z chorobą, a rzeczy takie jak marzenia schodzą wówczas na drugi plan. W starciu z chorobą marzenia mogą wydawać się czymś przyziemnym. Jednak w Fundacji wierzymy, że jest dokładnie odwrotnie – marzenia pozwalają nam bujać w obłokach, unoszą nas do gwiazd, sprawiają, że choć na chwilę zapominamy o rzeczach prawdziwie przyziemnych, w tym o chorobach. Dlatego ich realizacja jest tak ważna i dlatego przykładamy wszelkich starań, by spełnić nawet te najbardziej zaskakujące marzenia – kontynuuje Marta Krupa.

Fundacja Mam Marzenie powstała 14 czerwca 2003 r., a działalność rozpoczęła w lutym kolejnego roku. Jej celem jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Od 17 lat dzięki niezmordowanej pracy wolontariuszy Fundacja spełniła już prawie 9000 marzeń, wśród których znaleźć można nie tylko rzeczy materialne (jak np. komputery), ale też wycieczki (np. do Disneylandu), spotkania z gwiazdami, uczestnictwo w zawodach sportowych czy wizyty na planach programów i seriali telewizyjnych.

Do tradycyjnych corocznych akcji, które organizuje i w których uczestniczy Fundacja można zaliczyć Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia (kiedy to Fundacja rozdaje zabawki chorym dzieciom), Kolację Marzeń (w ramach której każdy może wylicytować kolację w restauracji z gwiazdą) czy Wielką Galę organizowaną pod koniec roku.

Więcej informacji o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show