Sky Tower włącza się w Noc Muzeów 2021

noc muzeowMiłośnicy kultowego cyklu, jakim jest Noc Muzeów, mogą już rezerwować czas w nadchodzący sobotni wieczór. 15 maja od godz. 22:00, zupełnie za darmo, chętni odwiedzą wystawę DNA Miasta, zlokalizowaną w Punkcie Widokowym na 49. piętrze Sky Tower. Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ scenerię dla ekspozycji stworzy zapierająca dech w piersiach panorama Wrocławia.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna osłona jednej z najciekawszych ogólnopolskich inicjatyw – Nocy Muzeów. We Wrocławiu trwać ona będzie w dniach 14-16 maja. Jej uczestnicy ponownie zwiedzą najciekawsze instytucje kulturalne oraz wezmą udział w wernisażach, warsztatach i pokazach. W związku z obecną sytuacją, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, wydarzenie w większości odbędzie się online. Ręce zacierać mogą jednak wszyscy ci, którzy z utęsknieniem oczekują na powrót do normalności i stacjonarne wizyty w miejscach kultury. Podczas zwiedzania wystawy DNA Miasta, usytuowanej w Punkcie Widokowym, będzie można obejrzeć prace Michała Jędrczaka, Magdaleny Karwowskiej, Alicji Kogut, Magdaleny Kurek, Jana Wojciecha Malika, Barbary Olszewskiej, Janusza Orzechowskiego, Stanisława Tomalaka oraz Michała Węgrzyna. Tematyka wszystkich obrazów nawiązuje do toposu miasta, które lokalni artyści przedstawili za pomocą różnorodnych stylów i ekspresji. Nawiązywali oni m.in. do surrealizmu, gier komputerowych, komiksu, obrazów mistrzów, jak i dziecięcych wycinanek czy marzeń sennych.

- Wspaniale móc znów realnie uczestniczyć w kulturalnym życiu miasta. Choć w dobie pandemii udało nam się podjąć ciekawe wirtualne inicjatywy, które zapewniały rozrywkę i pozwalały  zapomnieć o trudnych chwilach, musimy przyznać, że nic nie zastąpi spotkań na żywo z naszą publicznością. Mamy gorącą nadzieję, że nadchodzące wydarzenie w Sky Tower zainauguruje powrót do normalności  - mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower. - Chcemy jednak pokreślić, że na terenie całego obiektu wciąż obowiązuje najwyższy reżim sanitarny. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby odwiedzającym towarzyszył komfort pobytu- dodaje.

Udział w wydarzeniu jest szansą zapoznania się z twórczością utalentowanych malarzy oraz, z perspektywy ponad 200 metrów nad ziemią, zweryfikowania swojego spojrzenia na stolicę Dolnego Śląska oraz jej architekturę.

Bezpłatnie, w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów 2021, wystawę DNA Miasta, zlokalizowaną w Punkcie Widokowym Sky Tower, można odwiedzić z soboty 15 maja na niedzielę 16 maja, w godz. 22:00-02:00. W celu zapewnienia uczestnikom wydarzenia bezpieczeństwa, wjazdy zaplanowano co 20 minut. Zwiedzanie będzie odbywało się w 15-osobowych grupach. Obowiązują zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show