Wrocław idzie na badania… biometryczne

badania biometryczneWrocławianie już po raz kolejny wezmą udział w specjalnych badaniach biometrycznych. Na kilku stanowiskach badawczych będą mogli nie tylko przetestować prototypowe urządzenie do płatności okiem od PayEye, ale także w realny sposób wesprzeć rozwój biometrii. Badania ruszają w czwartek, 16 września i potrwają do soboty 18 września.

Badania pod okiem naukowców z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej zostaną przeprowadzone w samym środku miasta, we wrocławskiej „Barbarze” (ul. Świdnicka 8b).

W ramach dedykowanych stacji badawczych w różnych warunkach oraz przy różnym oświetleniu badane będzie działanie urządzeń identyfikujących użytkownika, które obecnie są wykorzystywane do płatności, ale już wkrótce mogą działać wszędzie tam, gdzie identyfikacja jest niezbędna np. w formie dostępu do pomieszczeń, czy też na lotnisku.

– Biometria oka, ze względu na niepowtarzalność tęczówki jest dla nas bardzo interesująca. Chcemy dalej rozwijać tę dziedzinę nauki, dokładać dodatkowe elementy np. biometrii twarzy, ale przede wszystkim wykorzystywać ją w naszym życiu codziennym, a do tego niezbędne są badania. Sam proces zajmie ok. 15 minut – jest w całości bezpieczny i bezinwazyjny. Przed rokiem w badaniu wzięło udział blisko 400 ochotników, więc z punktu widzenia nauki, to duża grupa badawcza – mówi dr inż. Wojciech Wodo, kierownik Badań i Rozwoju PayEye z Katedry Podstaw Informatyki Politechniki Wrocławskiej.

To właśnie PayEye, globalny fintech z korzeniami mocno osadzonymi we Wrocławiu, pierwszy na świecie stworzył płatność okiem, czyli komercyjny, kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka. Obecnie testowane jest zupełnie nowe urządzenie, które łączy najnowszą technologię z aktualnymi osiągnięciami nauki. PayEye chce nie tylko upowszechniać, oswajać ale przede wszystkim rozwijać rozwiązania biometryczne.

Badania, z zachowaniem wymogów sanitarnych, przeprowadzone zostaną w czwartek i piątek (16-17 września) w godz. 9.00-20.00, oraz w sobotę (18 września) w godz. 9.00-18.00 w budynku „Barbary” (Wrocław, ul. Świdnicka 8b). Dla minimum pierwszych 200 uczestników badania w ramach podziękowania przewidziano wejściówki do Kina Nowe Horyzonty lub bony do restauracji o wartości 50 zł.

Zachęcamy do skorzystania z zapisów na badania: https://forms.gle/UnrAbno8UVUwCRLA9

Można też wybrać się bezpośrednio do „Barbary”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show