Projekt społeczny VoluteerSide

wolontariatKiedy pandemia sparaliżowała wielkie biznesy, utrudniony został dostęp także do wolontariatu, na którym polega tak wiele organizacji pozarządowych. Zauważyła to grupka osób z Leszna i Wrocławia, i przyszła z pomocą - tworząc ogólnopolską platformę z ofertami wolontariatu "VolunteerSide".

Dużo się zmieniło w ciągu ostatniego roku, ale to, co powinno pozostać niezmienne, to pomoc innym. Dlatego właśnie zespół projektu chce pokazać młodym, jak niesamowite możliwości czekają na nich na terenie całej Polski.

Pomysł i wykonanie są proste - na stronie internetowej można znaleźć propozycje z dużych i małych miast, a dzięki odpowiednim filtrom tematycznym chętni do pomocy bardzo szybko odszukają odpowiednią dla siebie ofertę. Platforma została stworzona głównie z myślą o osobach w wieku licealnym, ale większość ofert skierowana jest do każdego, jako że wolontariat nie zna granic - także tych dotyczących wieku.

Zespół osób tworzących platformę zachęca także organizacje do publikowania swoich ofert dla wolontariuszy. Umieszczenie oferty na stronie internetowej jest bardzo proste - wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, a następnie po weryfikacji oferta zostanie dodana na platformę.

Projekt ciągle nie jest tak duży, jak chciałyby osoby za nim stojące, ale już nie brakuje chętnych do objęcia go patronatem honorowym, jak zrobił to Marszałek Województwa Dolnośląskiego, czy Wojewoda Dolnośląski. Z wsparciem jego, a także innych patronów, zespół VolunteerSide ma nadzieję rozwinąć skrzydła i poszerzyć swoją ofertę o inne kategorie, chociażby wolontariatu akcyjnego.

Wypatrujcie informacji o projekcie w szkołach w Lesznie - już niedługo zobaczycie tam plakaty i ulotki dotyczące platformy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show