Szkoła z wiatrem – akcja edukacyjna PSEWu dla szkół

szkola z wiatremChcąc edukować od najmłodszych lat i jeszcze bardziej zwiększać świadomość o odnawialnych źródłach energii, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej przygotowało specjalną lekcję, która uwrażliwi młode pokolenie na aktualne problemy klimatu. Szkoła z wiatrem to bezpłatny projekt edukacyjny, dla wszystkich szkół, chcących edukować w duchu ekologii. Troska o środowisko naturalne i przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu to aktualnie największe wyzwania stojące przed światem. Będziemy potrzebowali coraz więcej zielonej i taniej energii, a energia wiatrowa to czysta ekologia i do tego najtańsza dostępna technologia wytwarzania energii.

Darmowa eko lekcja i konkursy z nagrodami!

Projekt Szkoła z wiatrem przygotowany przez PSEW, to przedsięwzięcie edukacyjne, które przybliża dzieciom i młodzieży współczesne zagrożenia dla czystej i zielonej planety, jednocześnie promując idee proekologiczne, w tym poszerzanie wiedzy o korzyściach płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii m.in. energetyki wiatrowej.

Akcja dydaktyczna oprócz sporej dawki wiedzy, oferuje uczniom i nauczycielom aktywny udział w Szkole z wiatrem również poza zajęciami. KONKURS dla uczniów klas 1-6 trwa do 14 lutego 2022 – to wyzwanie kreatywne związane z tematyką lekcji. Wystarczy przygotować pracę plastyczną i podzielić się efektem swojej pracy na portalu społecznościowym z hasztagiem #WiatrMaMoc i oznaczeniem @PSEW. Szczegóły udziału w Konkursie są na stronie akcji www.szkolazwiatrem.pl. Wśród przewidzianych nagród jest m.in. wycieczka na farmę wiatrową dla całej klasy, zestawy Lego oraz laptop. Przewidziany jest także konkurs dla pedagogów na scenariusz lekcji dla starszych klas.

Inicjatywa EKOlekcji ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat nawyków chroniących Ziemię i uzmysłowić jak istotne znaczenie dla klimatu ma ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla.

Gotowy pomysł na lekcję, nawet zdalną!

Projekt  Szkoła z wiatrem wyjaśnia i uczy czym są odnawialne źródła energii i jak można wykorzystać je w walce o zieloną planetę. Lekcję przeprowadzisz krok po kroku z przygotowanym scenariuszem do 15 czerwca 2022 r., a uczniowie otrzymają gadżety za udział w projekcie.

Na stronie znajdziesz gotowy scenariusz lekcji dostępny za darmo, który zakłada przeprowadzenie lekcji klas 1-3 oraz 4-6 w ramach zajęć z przyrody, godzin wychowawczych lub świetlicowych. Przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji dostosowują zakres wiedzy i przekaz do danej grupy wiekowej i podpowiadają nauczycielom jak zainteresować uczniów ochroną środowiska. Harmonogramy lekcji mogą być także wykorzystane w ramach nauczania domowego przez zainteresowanych rodziców.

Szkoła z wiatrem to kontynuacja rozpoczętej już akcji edukacyjnej, wcześniej znanej pod nazwą Lato z wiatrem. Partnerem merytorycznym projektu jest Czepczyński Family Fundation, znana z flagowego projektu dydaktycznego ABC Ekonomii.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show