Niecodzienny Dzień Babci i Dziadka w Dolnośląskim Centrum Filmowym

dzien babci i dziadkaW sobotę 21 stycznia Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. W programie pokazy filmowe w specjalnych cenach, bezpłatna potańcówka w stylu retro i fotobudka, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dzień Babci i Dziadka w DCF to wspólne przedsięwzięcie kina DCF i studentów Uniwersytetu SWPS.

 - W programie przewidzieliśmy dwa pokazy filmowe. „Kot w butach” to cieszący się popularnością film dla dzieci, który może być doskonałą okazją do wspólnego wyjścia do kina z wnukami, a więc nieco innego spotkania w kinie dziadków i wnucząt. Z kolei „Casablanca” to powrót do wielkiej klasyki światowego kina i spotkanie z panem Jackiem Szymańskim, legendą wrocławskich klubów filmowych, który naszym gościom opowie o filmie, jego historii oraz anegdotach z nim związanych – mówi Wiktoria Bembenik, koordynatorka wydarzenia, studentka Uniwersytetu SWPS.

Tego dnia w DCF-ie seniorzy będą mogli spotkać się przy lampce wina i posłuchać muzyki z lat 60-tych i 70-tych, a jeśli będą mieli ochotę – także potańczyć.

- Wrocław pełen jest aktywnych seniorów, którzy uprawiają sport, chodzą do kina, a czasem lubią też potańczyć Nasza potańcówka w stylu retro to propozycja dla aktywnych i miła okazja do spotkania przy muzyce z lat 60. i 70. W trakcie imprezy pojawią się wielkie przeboje, ale będziemy też na bieżąco realizować życzenia uczestników. Udział w potańcówce jest bezpłatny – mówi Stefan Polonis, student SWPS odpowiedzialny za organizację retro-potańcówki.

Specjalną atrakcją dnia będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce, której otwarcie zaplanowano na godzinę 17:00. Z atrakcji będą mogli skorzystać bezpłatnie wszyscy uczestnicy wydarzenia oraz posiadacze biletu do kina DCF na dowolny seans tego dnia.

W trakcie wydarzenia zaplanowano szereg konkursów. Laureaci mogą liczyć na ciekawe nagrody rzeczowe i bezpłatne wejściówki do kina DCF. Nagrodę specjalną – dwudniowy pobyt w Pałacu Krotoszyce z pełnym wyżywieniem ufundował partner wydarzenia – właściciel Pałacu Krotoszyce.

Program:

14:00 | pokaz filmu „Kot w butach” (cena: 16 zł)
16:00 | – pokaz filmu „Casablanca” z prelekcją Jacka Szymańskiego (cena: 16 zł)
17:00 | otwarcie fotobudki (bezpłatna dla uczestników wydarzenia)
18:00 – 20:30 | potańcówka w stylu retro (wstęp wolny)

Imprezę organizuje Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz ze studentami Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Więcej szczegółów na: https://dcf.wroclaw.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-dcf/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show