Kluczowa faza rewitalizacji zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia w toku

zabytkowa kamienicaPrzez dziesiątki lat był płaski. Teraz przywracają mu przedwojenną wielospadową formę. Przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu trwają prace przy konstrukcji dachu kamienicy wchodzącej w skład Sienkiewicza Résidence. Inwestorem jest Bouygues Immobilier Polska.

Prace przy rewitalizacji 150-letniej kamienicy w centrum Wrocławia weszły w decydujący etap. Budynkowi przywracana jest przedwojenna forma dachu.

– Aktualnie jesteśmy na etapie pokrywania czterospadowej połaci dachowej grafitową blachą. Poziom zaawansowania tych prac to blisko 70 proc. Nowy dach to kluczowa zmiana w bryle budynku, gdyż przez kilkadziesiąt lat był on płaski – mówi Maciej Faltus-Franke, dyrektor oddziału Wrocław.

Równolegle w części Classic (zabytkowa kamienica) trwają prace wykończeniowe przy tynkach i posadzkach. Montowane są również podwieszane sufity, a na korytarzach pojawiła się elegancka okładzina z płytek. W części Modern (nowo powstający obiekt) generalny wykonawca prowadzi prace na wielu kondygnacjach jednocześnie – to przede wszystkim tynkowanie, montaż instalacji, a także ocieplanie budynku.

Zabytkowa kamienica powstała pod koniec XIX wieku pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Przez lata funkcjonował tam zakład opiekuńczy. Po wojnie w budynku działały zakłady wytwórcze sprzętu specjalistycznego, w latach 80. i 90. obiekt był siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Centrum Naukowo-Produkcyjnego Automatyki Energetycznej, a od 2002 do 2020 roku Wyższej Szkoły Filologicznej.

– Sienkiewicza Résidence łączy w sobie elementy tradycji i nowoczesności. Część Classic to rewitalizowany przez nas zabytkowy budynek, zaś Modern to nowoczesna bryła, która doskonale koresponduje z otaczającą ją sąsiednią architekturą – mówi Maciej Faltus-Franke.

Modne mieszkania w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku

Budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w II kwartale tego roku. Łącznie powstanie tam 114 mieszkań, z czego 38, o metrażach od 28 do 76 mkw., w zabytkowej kamienicy. Część z nich to lokale o ponadstandardowej wysokości 4,2 m. Z najwyższych pięter inwestycji będzie się roztaczał widok na Ogród Botaniczny, a na dachu części Modern zostanie zaaranżowany panoramiczny taras widokowy. W zabytkowej kamienicy znajdzie się część wspólna w formie sali bilardowej połączonej ze strefą do relaksu. Ułatwieniem dla mieszkańców będzie nowoczesny system umożliwiający otwieranie drzwi, wind czy bramy wjazdowej do garażu przy pomocy aplikacji na smartfonie. Inwestycja zostanie wyposażona w zielony dach, nawiewniki antysmogowe i zbiornik retencyjny.

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 63 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8700 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show