Wielki Finał Coca Cola Cup

coca cola cup17 maja 2014 r. we Wrocławiu został rozstrzygnięty konkurs, w którym wyłoniono zwycięzców: gimnazjalistki z miejscowości Boguszów-Gorce oraz gimnazjalistów z Wrocławia, którzy będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni Coca-Cola Cup 2014.

Na boisku piłkarskim hotelu GEM znalazły się najlepsze spośród 246 drużyn, biorących udział w turnieju w województwie dolnośląskim.

W żeńskiej reprezentacji, ubiegłoroczny tytuł mistrzowski udało się obronić dziewczętom z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, zwyciężając 4:3 koleżanki z GMS „Junior” Wrocław. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki z Gimnazjum w Bierutowie, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Jaworze.

Oprócz tego przedstawicielki zwycięzkiej grupy zdobyły nagrody indywidualne za strzelenie największej ilości goli.

W męskiej grupie najlepszymi okazali się być chłopcy z Gimnazjum nr 38 z Wrocławia, którzy będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z SMS Dzierżoniów, przegrywając ze zwycięską grupą aż 1:6. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Lubinie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum w Żmigrodzie. Nie obyło się także bez nagród indywidualnych - królem strzelców został Oskar Trzepacz, a za najlepszego golkipera uznano Krystiana Paszkowskiego.

Pomimo, iż pogoda nie rozpieszczała Wrocławian, w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup we Wrocławiu nie brakowało atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Był czas na rozmowy z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, nauka zagrań piłkarskich prezentowanych przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego oraz udział w prostych konkurencjach sportowych, w strefie zabawy.

Zwycięzcy finału we Wrocławiu już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu. Tam triumfatorzy Coca-Cola Cup będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. Już w następny weekend poznamy laureatów w województwach: łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a partnerami technicznymi - firmy Adidas i T-Mobile.