Konkurs testowania mobilnej mapy wrocławskiego ZOO

zoo mapaOd końca 2014 r. wrocławskie ZOO można zwiedzać z mobilną mapą ogrodu. Do tej pory aplikacja była dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem Android. Już od kwietnia do użytkowników mobilnej mapy dołączą również posiadacze iPhone’ów i iPadów, a aplikacja wzbogaci się o dodatkowe funkcjonalności, jak możliwość zrobienia „selfie” ze zwierzętami. Wejście aplikacji iOS na rynek poprzedzone jest konkursem – wielkim testowaniem mobilnej mapy ZOO, z nagrodami. By wziąć udział w konkursie, należy do 26. marca zgłosić się na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Czy wszystkie zwierzęta są oznaczone poprawnie? Czy aplikacja umożliwia dodanie wybranych zwierząt do trasy i właściwie kieruje po terenie ogrodu? Jak działają powiadomienia dotyczące pór karmienia? Zadaniem startujących w konkursie będzie dokładne sprawdzenie aplikacji i znalezienie w niej ewentualnych błędów. - Testy przeprowadzane przez docelowych użytkowników mapy to najlepszy sposób na stworzenie perfekcyjnej aplikacji. Wszystkie znalezione podczas konkursu błędy poprawimy i już w połowie kwietnia udostępnimy mobilną mapę na iOS wszystkim odwiedzającym wrocławski ogród – mówi Paweł Maksymczak, dyrektor wrocławskiego oddziału Sii – pomysłodawcy, twórcy i sponsora aplikacji.

Wielkie testowanie mapy odbędzie się już w najbliższy weekend. Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do 26. marca na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Osoby, które znajdą najwięcej błędów w działaniu aplikacji zostaną nagrodzone rocznymi kartami wstępu do ZOO dla całej rodziny.

Nowe funkcjonalności

Aplikacja ZOO Wrocław Mapa proponuje 4 gotowe trasy zwiedzania ogrodu zoologicznego, które można dowolnie modyfikować. Program układa za nas optymalną trasę wycieczki i kieruje nas tak, byśmy nie ominęli żadnego zwierzęcia, które chcemy zobaczyć. W aplikacji mobilnej znajduje się także zestawienie pór karmienia poszczególnych zwierząt. Specjalny alert przypomina o zbliżającej się atrakcji, biorąc pod uwagę naszą odległość od miejsca karmienia. Mobilna mapa pomaga także znaleźć najbliższe wyjście, toaletę czy restaurację.

Aplikacja na iOS będzie dodatkowo zintegrowana z Facebookiem. Użytkownik będzie miał możliwość dodania na portal społecznościowy specjalnej grafiki ze zwierzakami ZOO i własnym zdjęciem. Wkrótce mobilna mapa stanie się także platformą, za pomocą której można będzie wspierać ginące gatunki zwierząt.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej ZOO: http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?strona=247&;id_kat=894

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież