Australia w Polsce? Tylko we Wrocławiu!

dni australiiW styczniu po raz kolejny będziemy mogli przenieść się w gorący klimat Antypodów.

W dniach 22 – 24 stycznia, we Wrocławiu, odbędzie się III edycja Dni Australii – wydarzenia poświęconego kulturze i sztuce malowniczej krainy kangurów, a także kulinariom charakterystycznych dla tego kraju. Dni Australii organizowane są przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, partnerem wydarzenia jest dystrybutor australijskich win Jacob’s Creek.

Australia w obiektywie i wspomnieniach

Gościem festiwalu będzie Marek Niedźwiecki, prezenter radiowy i telewizyjny, prywatnie miłośnik Australii. W ramach Dni Australii zaplanowane jest spotkanie autorskie, podczas którego dziennikarz opowie o swojej miłości do Australii oraz o wspomnieniach z podróży, które zawarł w niedawno wydanej książce, „Australijczyk”. Dodatkowo w Kinie Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć wystawę fotografii autorstwa Marka Niedźwieckiego z jego wypraw na Antypody.

Dni Australii to także okazja do lepszego poznania australijskiej kinematografii. Podczas najbliższej edycji w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną różne gatunki filmowe, między innymi horror „Babadook” (reż. Jennifer Kent, 2014), opowiadający historię matki i jej sześcioletniego synka, których nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Film ze zdjęciami polskiego operatora Radka Ładczuka, data seansu – 23.01, godzina – 18:00,  czy komedia „Mały Einstein” (reż. Yahoo Serious, 1988) o przygodach młodego Alberta, który urodził się na farmie w tasmańskich górach. W trakcie pracy nad bąbelkami w piwie warzonym przez jego ojca, odkrywa możliwości rozbicia atomu, data seansu 22.01, godzina – 20:00.  Alternatywą dla tych propozycji może być „Mad Max. Na drodze gniewu” (reż. George Miller, 2015), prezentujący slasze losy Mad Maxa, który z grupą uciekinierów przemierza tereny spustoszone przez wojnę nuklearną w pojeździe War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę, data seansu – 24.01, godzina – 18:00. Szczegółowy repertuar dostępny będzie na stronie www.kinonh.pl.

Smaki Australii na talerzu i w kieliszku

Na mieszkańców Wrocławia czekają również warsztaty kulinarne i sommelierskie, które odbędą się w „Barbarze”. Karol Okrasa zabierze uczestników spotkania w kulinarną podróż, w trakcie której zdradzi sekrety najbardziej typowych australijskich potraw, będących połączeniem europejskiej tradycji i australijskich składników.

Podczas warsztatów sommelierskich Wojciech Cyran, ambasador marki Jacob’s Creek, opowie, co kryje się za wyjątkowym smakiem win z Australii oraz udzieli wskazówek, jak dobierać wino do przygotowywanych potraw, by podkreślić ich smak.


Dni Australii 2016 - Co, gdzie, kiedy

Co: Warsztaty sommelierskie
Gdzie: „Barbara”
Kiedy: 22 – 24 stycznia

Co: Seanse filmowe
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty
Kiedy: 22 – 24 stycznia

Co: Spotkanie autorskie z Markiem Niedźwieckim
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty
Kiedy: 23 stycznia

Co: Warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą
Gdzie: „Barbara”
Kiedy: 24 stycznia

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show