Sports Days - święto sportu na Uniwersytecie Ekonomicznym

Sports Days - Uniwersytet Ekonomiczny WrocławSports Days to 4-dniowe święto sportu odbywające się co roku, tradycyjnie w połowie kwietnia, na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Sports Days - cele wydarzenia

Celem inicjatywy Sports Days jest promowanie zdrowego trybu życia i sportowej postawy w codziennym życiu wśród studenckiej braci. Organizatorzy chcą "zarazić" członków społeczności akademickiej zamiłowaniem do różnego rodzaju dyscyplin, pokazać nowe rozwiązania w tej dziedzinie oraz zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach projektu odbywają się bezpłatne warsztaty, otwarte wykłady, prelekcje, spotkania ze specjalistami oraz sportowe rozgrywki, skierowane do wszystkich wrocławskich studentów.

Organizatorem wydarzenia jest działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu organizacja studencka Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów (www.ikss.ue.wroc.pl).

Dotychczasowe atrakcje Sports Days

Dotychczas w ramach Sports Days uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych różnorodnego stylu, spotkać się z trenerem personalnym, dietetykiem, spróbować swoich sił w najróżniejszych sztukach walki, nauczyć się sztuki masażu, poćwiczyć na zajęciach zumby, bawić się podczas gry w Bubble Football, posiłować się w ramach turnieju armwrestlingu czy przygotować coś smacznego i zdrowego podczas warsztatów kulinarnych. Standardem w harmonogramie od kilku już lat są bieg na szczyt 10-piętrowego akademika „Ślężak”, rozgrywki streetball oraz „summer zone”, czyli całodniowa strefa chillout na świeżym powietrzu.

Tegoroczny plan wydarzenia Sports Days

Kolejną edycję, odbywającą się w dniach 18-21 kwietnia, otworzy Turniej Streetball, trwający cały pierwszy dzień festiwalu.  Pomiędzy rozgrywkami zawodnicy oraz zgromadzeni na trybunach kibice będą mogli obejrzeć pokaz wsadów czy koszykarskich umiejętności oraz inne występy artystyczne, a także wziąć udział w przygotowanych konkursach.

Wśród atrakcji tegorocznych Sports Days znajdziecie m.in. warsztaty nurkowania, zumbę na trampolinach, wykład o tematyce związanej z psychologią sportu. Każdy znajdzie coś dla siebie – dziewczyny zapraszamy na warsztaty pole dance, chłopaków na zajęcia cross fit, a zwolenników aktywności drużynowych np. na turniej kręgli.

Zwieńczeniem sportowych wydarzeń jest ostatni dzień Sports Days, podczas którego spotykamy się w doskonale znanym wszystkim studentom UE miejscu – na terenie za akademikiem „Przegubowiec” czekać na Was będą liczne niespodzianki skutecznie odciągające od wykładowych sal.

Kto może wziąć udział?

Nie jest wymagany status studenta UE, jednak każdy student Uniwersytetu Ekonomicznego może liczyć na zwolnienia rektorskie, przez co nie musi martwić się wyborem między zajęciami a pokusą wyjątkowych wydarzeń na kampusie. Udział w eventach w ramach Sports Days jest bezpłatny.

Więcej informacji i aktualności: www.facebook.com/ikssSD

Sports Days - plakat informacyjny

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show