II Wrocławski Bieg Akademicki

Wrocławski Bieg AkademickiTrwają zapisy na kolejną edycję WBA - Wrocławskiego Biegu Akademickiego! Weź udział i wspieraj podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W ostatnich latach liczba pasjonatów dyscypliny sportu, jaką jest bieganie, wciąż wzrasta. Naprzeciw oczekiwaniom fanów tego sportu wśród studentów - organizator (Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów) - wychodzi z niecodzienną inicjatywą, jaką jest Wrocławski Bieg Akademicki.

Co to jest Wrocławski Bieg Akademicki?

Wrocławski Bieg Akademicki (WBA) to projekt mający na celu propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia, a jednocześnie integrujący środowisko akademickie i wszystkich wrocławskich biegaczy. Do udziału w biegu na terenie Parku Grabiszyńskiego IKSS zachęca już po raz drugi.

Biec można na dwóch dystansach – pięciu i dziesięciu kilometrów. Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach Student oraz OPEN, do udziału zaproszeni są zatem wszyscy chętni (warunkiem jest jedynie ukończone 16 lat). Główną ideą, obok sportowego akcentu, jest charytatywność wydarzenia. Podobnie jak podczas zeszłej edycji biegniemy na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Bieg - i co jeszcze?

Wrocławski Bieg Akademicki (WBA) to nie tylko bieganie. Na terenie całego parku planowane są liczne atrakcje, w trakcie których każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Piknik, strefa chilloutu, punkty gastronomiczne to tylko nieliczna garstka tego, jak można będzie spędzić dzień ze znajomymi w fantastycznej atmosferze. Organizatorzy w planach mają także wiele dodatkowych sportowych atrakcji. Wydarzenie jest także świetną okazją do poznania nowych osób i integracji z przedstawicielami wszystkich wrocławskich uczelni.

Zapisy na Wrocławski Bieg Akademicki

Zapisy na Wrocławski Bieg Akademicki już trwają. Cena pakietu startowego do 15 kwietnia wynosi 30 zł za bieg na jednym dystansie.

Aktualną wysokość opłaty wpisowej, regulamin, planowane atrakcje, wszelkie dodatkowe informacje oraz formularz zapisów znaleźć można na stronie www.biegakademicki.pl oraz profilu na facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się newsy i ciekawostki: www.facebook.com/WroclawskiBiegAkademicki.

Do zobaczenia 15 maja!

Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów (IKSS) działa przy przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show