PKP Intercity na Światowe Dni Młodzieży

pkp śdm280 tys. miejsc w pociągach, 46 składów specjalnych, promocyjny bilet oraz dodatkowe wsparcie podczas planowania podróży, w trakcie przejazdu i już na miejscu – to oferta PKP Intercity dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w PKP Intercity objęły każdy obszar funkcjonowania przewoźnika. Najwięcej pracy włożono w przygotowanie taboru, oferty oraz zabezpieczenie dodatkowego wsparcia dla podróżujących.

Pielgrzymi, którzy w drodze do/z Krakowa wybiorą pociągi PKP Intercity mogą liczyć na 280 tys. miejsc w pociągach oraz 46 składów specjalnych. W okresie szczytu przyjazdów i odjazdów, co 7 minut z krakowskiego dworca będzie odjeżdżał pociąg w barwach PKP Intercity.

Równolegle przewoźnik zapewniać będzie obsługę dodatkowych połączeń wakacyjnych, którymi pasażerowie udają się nad morze, w góry czy Mazury. W tym roku jest ich 94 – o 60 więcej niż rok wcześniej.

W celu optymalnego zabezpieczenia taborowego samego wydarzenia, przy równoczesnej realizacji oferty wakacyjnej, przewoźnik podjął szereg działań zabezpieczających odpowiednią liczbę miejsc dla podróżujących:

- w czasie ŚDM PKP Intercity będzie dysponowało ok. 1300 wagonami oraz 60 składami EZT (Pendolino, Flirt, Dart).
- w ostatnich 3 miesiącach zintensyfikowano proces napraw i modernizacje wagonów oraz lokomotyw,
- od Kolei Czeskich wypożyczone zostały 40 dodatkowe wagony,
- niezbędne przeglądy taboru zostały przesunięte i wykonane wcześniej.

Każdy wagon, co pewien czas musi zostać wyłączony z ruchu i przejść w tym czasie niezbędny przegląd techniczny. W tym roku szereg prac zostało wykonanych wcześniej - zamiast w lipcu, kiedy składy będą najbardziej potrzebne, wagony trafiły do warsztatów już w maju i czerwcu.

Wprowadzone zostały nowe obiegi dla pociągów typu EZT (takim pociągiem jest np. skład Pendolino), tym samym zwiększając ich dostępność. W praktyce oznacza to, że np. pociąg, który tradycyjnie nie kursuje w nocy, w czasie ŚDM będzie wiózł pielgrzymów właśnie w nocy. Natomiast w dzień nadal będzie obsługiwał swoje tradycyjne trasy.

20 pociągów, które na co dzień kursują np. na trasie Szczecin – Katowice, pojedzie w wydłużonej relacji do Krakowa, zamiast tylko do Katowic.

Na największych dworcach przygotowana zostanie rezerwa taborowa - dodatkowe wagony oraz lokomotywy, tak by w razie zwiększonej frekwencji na bieżąco wzmacniać pociągi.

Pasażerowie planujący podróż pod koniec lipca informacje na temat kursowania pociągów mogą znaleźć na dworcach, pod numerem infolinii 19 757 lub w Internecie (www.intercity.pl, www.rozklad-pkp.pl). Pomiędzy 21 lipca a 3 sierpnia w rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity pojawią się czasowe zmiany wynikające ze zmian w organizacji ruchu pociągów w Polsce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show