Przerwa zimowa dobiegła końca! Wrocławski Rower Miejski wrócił na ulice

rower miejskiMamy dobre informacje dla rowerzystów ze stolicy Dolnego Śląska! Rozpoczął się siódmy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podobnie jak przed rokiem w momencie inauguracji użytkownicy mieli do dyspozycji 760 rowerów i 76 stacji - w tym 4, które powstały, dzięki wsparciu sponsorów: Arkady Wrocławskie, Sky Tower, Promenady Business Park oraz Aleja Bielany.

Ubiegłoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego okazał się najlepszy w całej historii systemu pod względem natężenia wypożyczeń i aktywności użytkowników. Od początku marca do końca listopada operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 1 008 184 wypożyczenia (wzrost o ok. 120 procent w stosunku 2015 roku) oraz 25 781 rejestracji osób. Łącznie w systemie zarejestrowanych jest już blisko 140 tysięcy wrocławian, czyli 21,5% wszystkich mieszkańców miasta.

Na czas przerwy zimowej cała flota rowerowa trafiła do specjalnego magazynu, gdzie przeszła dokładny przegląd oraz konserwację, a w przypadkach, które tego wymagały – również niezbędne naprawy. Prace przebiegły zgodnie z planem i operator systemu, firma Nextbike Polska, w ubiegłą niedzielę rozpoczął przewożenie rowerów na stacje. Z początkiem marca zostały oddane do dyspozycji wrocławian.

- W ubiegłym roku rowerzyści ze stolicy Dolnego Śląska przeszli samych siebie, bijąc dotychczasowe rekordy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i wywindowując wszystkie współczynniki świadczące o popularności systemu na niespotykany dotąd poziom – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – To świetny prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Liczymy na to, że w tym roku uda się utrzymać ten imponujący wzrostowy trend – dodaje.

Wrocławski Rower Miejski został uruchomiony 8 czerwca 2011 roku jako pierwszy w pełni profesjonalny, samoobsługowy system roweru publicznego w Polsce. Od tego czasu, w ciągu sześciu sezonów, 137 593 zarejestrowanych użytkowników skorzystało z niego 2 461 746 razy.

Operator systemu przypomina, że konto użytkownika Wrocławskiego Roweru Miejskiego jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. Przed rozpoczęciem sezonu warto więc zalogować się na koncie, sprawdzić jego stan i jeżeli jest taka potrzeba – dokonać niezbędnego doładowania.

Wrocławski Rower Miejski jest jednym z wielu działań, prowadzonych w ramach wrocławskiej polityki rowerowej. Oprócz budowy tras rowerowych, parkingów, prowadzenia kampanii edukacyjno-promocyjnych to właśnie rower miejski ma pełnić rolę ogniwa, integrującego miejską mobilność.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show