Koleje Dolnośląskie z myślą o czworonożnych pasażerach

kolej zwierzętaUpały bywają męczące – nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Dlatego w ramach akcji  „Miska z wodą” czworonożni pasażerowie podróżujący pociągami Kolei Dolnośląskich mogą na dworcu w Legnicy ugasić pragnienie.

- Przez ostatni rok przewieźliśmy w naszych pociągach ponad 11 000 czworonogów – mówi Katarzyna Odrowska z działu promocji i marketingu Kolei Dolnośląskich. – Poprzez akcję „Miska z wodą” pokazujemy, że oni także są dla nas ważnymi pasażerami, o których komfort dbamy. Przy okazji możemy również przypomnieć ich opiekunom zasady przewozu zwierząt, dzięki którym podróżuje się bezpiecznie i wygodnie. Spragnieni pupile będą mogli ugasić pragnienie, korzystając z misek ustawionych przed wejściem głównym na legnicki dworzec.

Akcja Kolei Dolnośląskich wpisuje się w coraz popularniejszy trend kształtowania przestrzeni miejskich w sposób przyjazny czworonogom. Celem takich działań jest uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby zwierząt i ułatwianie właścicielom codziennej opieki nad nimi. To szczególnie istotne w okresie trudnych dla zwierzaków upałów, gdy wciąż wiele osób zostawia niestety swoich podopiecznych w dusznych samochodach.

Regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt Kolei Dolnośląskich S.A. – ważny od 01.08.2014 roku można znaleźć pod adresem kolejedolnoslaskie.eu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show