Bilet PKP Intercity na wyciągnięcie ręki
Planujesz podróż pociągiem PKP Intercity? Dzięki bogatej ofercie kanałów sprzedaży istnieje wiele możliwości zakupu biletów. Możesz skorzystać z biletomatów lub kas biletowych, a także kupić bilet online, o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Z roku na rok liczba osób korzystających z internetowego systemu sprzedaży rośnie.
Bilet w wersji online
Coraz więcej podróżnych kupuje bilety online. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. 41% pasażerów podczas zakupu biletów skorzystało ze strony intercity.pl i aplikacji IC Mobile Navigator. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba osób nabywających bilety w ten sposób wyniosła 39%. PKP Intercity cały czas rozwija system sprzedaży internetowej. Pasażerowie mają możliwość zakupu biletów online na przewóz rowerów, zwierząt i rzeczy oraz wyboru kilku zniżek w jednej transakcji. Od momentu wdrożenia tej usługi podróżni kupili przez Internet ponad 38 tys. biletów dla swoich czworonożnych pupili, 50 tys. na przewóz roweru i blisko 22 tys. na duży bagaż.
Bez wychodzenia z domu
Największą zaletą kupowania biletów przez Internet lub aplikację mobilną jest możliwość zrealizowania transakcji w dowolnym czasie i miejscu – bez konieczności wychodzenia z domu czy oczekiwania. Na stronie intercity.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozkładu jazdy, alternatywnych połączeń, zestawienia pociągów, frekwencji czy punktualności składów. Dzięki aplikacji mobilnej podróżni mogą kupić bilet nawet na 5 min. przed odjazdem.
Pasażerowie chwalą zakup biletu przez Internet. Podkreślają, że zajmuje to nie więcej niż kilka minut. Można go wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym np. telefonie czy tablecie. Samo sprawdzenie biletu kupionego online jest również proste – za pomocą urządzenia wystarczy tylko zeskanować zawarty na ekranie kod – mówi Grzegorz Malczewski, kierownik pociągu PKP Intercity.
Alternatywy dla okienek kasowych
Oprócz kanałów online do dyspozycji podróżnych są także kasy biletowe. Dodatkowo przy głównych węzłach przesiadkowych, np. w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie, znajdują się biletomaty, które służą jako uzupełnienie tradycyjnych okienek kasowych. Zakup biletów w automatach jest prosty i intuicyjny. To dzięki czytelnym ekranom i przejrzystemu systemowi, który krok po kroku instruuje użytkownika. Ceny biletów są takie same jak kupionych, np. w kasach czy przez Internet. Pełną listę lokalizacji biletomatów można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity.
Wcześniejsze planowanie
Osoby, które zaplanują podróż wcześniej i kupią bilet z wyprzedzeniem mogą liczyć na atrakcyjne zniżki dzięki ofertom Super Promo i Wcześniej-Taniej. Przed planowaniem wyjazdu warto także sprawdzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie internetowej przewoźnika. Wszystkie informacje dotyczące rozkładu jazdy czy ofert dla podróżnych można znaleźć na intercity.pl i dzwoniąc pod numer 19 757 lub 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.).
- Wirtualna Gala „Gwiazdka z Fantazją” już w niedzielę!
- Przygotuj się na Święta z Galerią Dominikańską!
- Do dolnośląskich szpitali dotarły już łóżka szpitalne od WOŚP
- Wroclavia wspiera RCKiK i zachęca do oddawania osocza
- Wrocław 5. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem
- Opera Wrocławska zaprasza na spektakle online
- Pierwszy taki hipermarket we Wrocławiu już wkrótce. Ruszyła akcja powitalna
- Strażacy z kalendarzem dla Mariusza
- Grupa Sudecka GOPR zaprasza w swoje szeregi
- City Docs – najciekawsze dokumenty i dyskusje o życiu miast w kinie LOT w Jeleniej Górze
- FLOW LAND - piknik artystyczny w Tarczynie niedaleko Wlenia już 18 maja
- Przez kobiety dla kobiet. Wystawa #lessismore w Zamku Topacz
- Kolejny przystanek „Archeologii niebiańskiej”
- 6 świetlic środowiskowych w gminie Sulików z nowymi komputerami od Polskich Sieci Elektroenergetycznych
Reklama
Error: Any articles to show