Szkoły Kung Fu we Wrocławiu

Pokaz kung fu chińskich mnichów z Klasztoru ShaolinKung fu to nazwa rozmaitych stylów sztuki walki mających swoje źródło w Chinach. Mimo, że Chiny leżą od stolicy Dolnego Śląska wiele tysięcy kilometrów, to okazuje się, że we Wrocławiu znaleźć można szkoły kung fu wushu, które funkcjonują od lat i zrzeszają wielu sympatyków tych dalekowschodnich systemów walki. 

Wrocławianie do wyboru mają tak oryginalne, czy wręcz egzotyczne style, jak Zagubiony Szlak, Baji Quan, Długa Pięść, Bagua Zhang, Biały Żuraw, Tai Chi, Shaolin, Xing Yi Quan, Pięść Pięknej Wiosny czy nawet system wzorujący swoje ruchy na Modliszce.

Chińskie sztuki walki najczęściej kojarzą się z filmami, w których niesamowicie sprawni fizycznie aktorzy wymachują dynamicznie i efektownie rękoma oraz nogami, skaczą i dokonują wielu innych akrobacji. Na myśl przychodzą tak słynni aktorzy i praktycy chińskiej sztuki walki, jak Bruce Lee czy Jackie Chan. W ostatnich latach furorę zrobiła słynna kreskówka pod tytułem "Kung Fu Panda". 

Jednak poza marketingowym i nieco nazbyt hollywoodzkim obrazem wushu wyniesionym z filmów, istnieją prawdziwe szkoły kung fu, w których pokazywana i nauczana jest realna sztuka walki. Takie zajęcia doskonale wpływają na wiele aspektów naszego życia. Osoby uprawiające chińskie sztuki walki rozwijają siłę fizyczną, rozciągają się, zwiększają wydolność organizmu, ale także budują swoją pewność siebie, wzmacniają mantalność i psychikę. A wszystko to poprzeż naukę samoobrony i technik walki. Obecnie treningi tych systemów walki prowadzone są tak, że mogą na nie uczęszczać osoby o rozmaitym przekroju wiekowym, różnej płci czy indywidualnych predyspozycjach.

Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla wszystkich Wrocławian kompendium wiedzy na temat szkół wushu znajdujących się we Wrocławiu, zachęcając jednocześnie do aktywnego spędzania wolnego czasu biorąc udział w treningach chińskiej sztuki walki. Przed Państwem baza szkół kung fu we Wrocławiu. Przedstawione informacje otrzymaliśmy od osób prowadzących szkoły, pozostawiliśmy je w niezmienionej, bądź tylko nieznacznie przeredagowanej formie.

_________________________________________

Szkoła Kung Fu Wushu Mizong Quan

Logo Szkoła Kung Fu Wushu Mizong Quan z Wrocławia

Kto prowadzi zajęcia?

 • Zajęcia we Wrocławiu prowadzi Laoshi Tomasz Zawidzki. Uprawia sztuki walki od ponad 30 lat. Od 23 lat prowadzi zajęcia kung fu we Wrocławiu. Na swojej drodze miał okazję spotkać i regularnie ćwiczyć tak popularne style wushu, jak Chang Chuan, Choy Lee Fut, Tai Chi Chuan, Wing Tsun, Hung Gar, żeby ostatecznie wybrać Mizong Quan i Baji Quan, na których koncentruje swoją uwagę i wysiłki od 17 lat. Wielki miłośnik azjatyckiej kultury, entuzjasta medytacji i ćwiczeń Qigong. Trening dalekowschodnich sztuk walk to dla niego hobby, pasja i nieodłączna część codziennego życia.

Kto może uczęszczać na treningi?

 • Dzieci od lat 11, młodzież i osoby dorosłe.

Opis Szkoły Kung Fu Mizong Quan

 • Szkoła Mizong Quan naucza tradycyjnych stylów wush, które są przekazywane w Chinach z ojca na syna i z nauczyciela na ucznia od pokoleń. Główny nauczyciel szkoły Laoshi Marek Fliskowski (Tczew) podczas tradycyjnej ceremoni Bai Shi został przyjęty w Cangzhou w Chinach oficjalnie na ucznia przez mistrza stylu Qi Min Jiu. Celem działania naszej szkoły jest nauczanie i pokazywanie wszystkim zainteresowanym prawdziwego oraz przekazywanego zgodnie z tradycją gong fu. W szkole nauczane są technikie ręczne i nożne, nauka generowania "wybuchowej" siły fajing, metody bezpiecznego padania, metody lepkich rąk, wolna walka, nauka technik i walki bronią: kij długi i krótki, miecz, szabla, lekka i ciężka halabarda, włócznia, podwójne miecze hakowe, maczuga shi san bian. Nieodłączną częścią stylu Mizong Quan są także ćwiczenia wewnętrzne i Qigong.

Uprawiane style

 • Mizong Quan (Zagubiony Szlak, Sztuka Labiryntu, Pięść Sekretnego Stylu), inna nazwa stylu to Yan Qing Quan
 • Baji Quan (8 granic, 8 nieskończoności)

 Broń przeciwko broni - chińskie wushu Pokaz kung fu we Wrocławiu - techniki szabli dao

Dlaczego warto chodzić na zajęcia właśnie do tej szkoły gong fu?

 • Przyjazna atmosfera na treningach, rzetelne podejście do nauczanego materiału, ograniczeniem do poznawania nowych technik i nabywania kolejnych umiejętności są tylko zaangażowanie i indywidualne możliwości ucznia. Bogactwo technik zarówno ręcznych, jak i z bronią. Wiedza pochodząca prosto ze źródła, czyli od chińskich nauczycieli tradycyjnej sztuki walki. Realne i skuteczne metody samoobrony.

Miejsce prowadzenia zajęć

 • Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych
  ul. gen. J. Hauke-Bosaka 21
  55-447 Wrocław
 • Poniedziałek - 18.00-19.30
  Środa - 18.00-19.30

Adres strony internetowej

 • http://mizong.pl
 • https://www.facebook.com/MizongQuan

 

_________________________________________

Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong

Logo Akademii Bagua Zhang

Kto prowadzi zajęcia?

 • Zajęcia i szkołę prowadzi Krzysztof Skwark, Tudi (bliski uczeń) Mistrza Zhang feng Jun, który swoją praktykę Kung Fu zaczął w roku 1996.
 • Uprawnienia zawodowe: certyfikowany instruktor Tradycyjnego Kung Fu, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, dyplomowany instruktor samoobrony,

Kto może uczęszczać na treningi?

 • Dzieci, młodzież i dorośli z podziałem na grupy wiekowe.

Opis Akademii Baguazhang

 • Akademia Baguazhang jest wrocławskim oddziałem Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu NAN-BEI Mistrza Zhang Feng Jun. W Akademii nauczane są Tradyjne Style Kung Fu oraz Qigong (lecznicze ćwiczenia oddechowe).

Uprawiane style

 • Shaolin (grupy dziecięce)
 • Shaolin, Baguazhang, XingYiquan, Taijiquan, Qigong (starsza młodzież i dorośli)

Chińska szabla dao pozycja  Techniki miecza jian

Dlaczego warto chodzić na zajęcia właśnie do Akademii Baguazhang?

 • Akademia Baguazhang - została założona w 2006r. Szkoła jest częścią Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu NAN-BEI Mistrza Zhang Feng Jun. Przekaz nauczanych stylów jest bezpośredni od chińskiego Mistrza i pod jego osobistym nadzorem. Zajęcia odbywają się w małych ok. 10-cio osobowych grupach, z podziałem na wiek.

Dlaczego chińska sztuka walki?

 • Tradycyjne Kung Fu (poprawny zapis to Gong Fu) łączy w sobie umiejętności związane z samoobroną oraz tradycyjną medycyną chińską. Tradycyjne Gong Fu nie jest sportem walki, a sztuką walki. W sztuce walki każdy praktyk dochodzi do perfekcji w technikach, rozwijając w ten sposób wydolność organizmu i możliwości ruchowe ciała. W pracy z pacjentami często wykorzystuję elementy Kung Fu w celach rehabilitacyjnych.

Miejsce prowadzenia zajęć

 • Szkoła Podstawowa nr 107
  ul. Prusa 64
  Wrocław
  sale gimnastyczne

Adres strony internetowej

 • https://gongfu.com.pl


_________________________________________ 

Akademia Tai Chi Chuan & Luohan Qigong

Koło tai chi i trygramy - logoLogo Shaolin Lohan Qigong

Kto prowadzi zajęcia?

 • Sifu Krzysztof Maćko - posiada za sobą 30 lat treningu Tai Chi. Od 25 lat naucza tego stylu. Uczył się od Mistrza Ywa Chan (przekaz Mistrza Yang Shou Zhong). Naucza 24-ruchowej i 108-ruchowej form stylu Tai Chi Yang, także form stylu Snake oraz takich technik broni, jak kij, włócznia, szabla oraz miecz. Aktualnie uczy się stylu od Boyda II (uczeń Ip Tai Tak). Naucza Tai Chi w otwartych grupach, jak i dla młodzieży z ośrodka socjoterapii, także prowadzi zajęcia dla firm - Logintrans i Bank BPH, dla aktorów Teatru Pantomimy we Wrocławiu. Autor książek "Tai Chi Chuan filozofia i praktyka", "I Cing - Księga Przemian", "Przewodnik po pojęciach i symbolach Feng Shui".
 • Sijie Izabela Maćko - praktykuje Tai Chi ponad 25 lat, od 23 lat naucza Tai Chi Yang (przekaz Mistrza Yang Shou Zhong), od 20 lat uprawia i naucza Luohan Qigong. Doskonaliła swoje umiejętności u wielu wspaniałych nauczycieli: Krzysztofa Maćko, Howarda Choy'a, Yang Yun'a, Roberta Boyd'a, Grzegorza Ciembroniewicza, Tomasza Chabowskiego, Chen Yong Fa. Napisała podręcznik dla studentów pt. "Dietoterapia wg medycyny chińskiej". Jest dyplomowanym instruktorem Hung Sing Gwoon Luohan Qigong CLF rodziny Chen oraz Wing Sing Tong Luohan Qigong CLF rodziny Chen.

Kto może wziąć udział w zajęciach?

 • Osoby dorosłe, młodzież w wieku od 14 do 17 lat ma możliwość wzięcia udziału w zakjęciach pod opieką osoby dorosłej

Zajęcia grupowe

 • Zajęcia ruchowe realizowane są doświadczonym nauczycielem. Ćwiczymy dla zdrowia, jako swego rodzaju medytację w ruchu, w celu pobudzenia energi chi, a także jako forma samoobrony. 
 • Ruchy wykonywane zostają powoli, w rozluźnieniu, umysł pracuje w harmonii z całym ciałem. Trening Tai Chi i Qigong powoduje bardzo dobre efekty zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej oraz duchowej. 

Co daje trening TaiChi i Qigong?

 • Przede wszystkich odpoczynek fizyczny i psychiczny, relaks, poprawę nastroju, wzmacnia koncentrację i pamięć, a także odporność organizmu. 

Nauczyciel stylu tai chi quan Szkoła Tai Chi Quan we Wrocławiu

Harmonogram zajęć w sezonie 2019-2020

 • Tai Chi Chuan - grupy początkujące
  poniedziałek 18:00-19:30
  środa 19:15-20:45
 • Qigong Luohan - grupa początkująca
  środa 18:00-19:00

Zajęcia indywidualne

 • Zajęcia indywidualne stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla każdego zaintersowanego takim treningiem, niezależnie od stopnia zaawansowania. Takie zajęcie można traktować jako terapię ruchem, czy też stanowić profilaktyke zdrowotną. Podczas takiego treningu isntieje dosonała możliwość dopasowania zakresu ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i możliwości danej osoby.

Miejsce treningów

 • Akademia Tai Chi Chuan & Luohan Qigong
  ul. Starograniczna 28
  54-231 Wrocław

Adresy stron www

 • http://www.tai-chi.com.pl
 • https://www.facebook.com/TaiChiLuohanQigong
 • https://akademia-tai-chi-chuan-luohan-qigong.business.site

 

_________________________________________ 

Akademia Kung Fu YMAA Wrocław

Logo Szkoły YMAA

Kto prowadzi zajęcia?

 • Głównym instruktorem (shifu) i założycielem jest Mariusz Targos. Zajęcia prowadzi osobiście wraz z kadrą instruktorów.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

 • Treningi Kung Fu prowadzone są w jednej grupie dla dorosłych oraz w kilku grupach dzieci 6-14 lat w 10 lokalizacjach we Wrocławiu.

Opis Akademii Kung Fu YMAA Wrocław

 • Akademia jest filią amerykańskiej szkoły YMAA z siedzibą w Bostonie. Szkoła rozpoczęła działalność w 1989r. Zajęcia Tai Chi prowadzone są od 1992r.

Uprawiane style

 • W ramach zajęć nauczane są style zewnętrzne: Długa Pięść oraz Biały Żuraw.
 • Style wewnętrzne: w ramach zajęć nauczany jest klasyczny styl Tai Chi Yang, trening z mieczem i szablą, kulą Tai Chi oraz Qi Gong czyli ćwiczenia oddechowe i zdrowotne.

Trening z chińskim mieczem jian Ćwiczenia tai chi quan z drewnianą kulą

Dlaczego warto ćwiczyć chińskie sztuki walki właśnie w Akademii YMAA?

 • Akademia promuje tradycyjne chińskie kung fu (gong fu), czyli oparte o udokumentowany przekaz historyczny, w kompletnej formie, czyli z tradycyjną białą bronią.
 • Z kolei Trening Tai Chi to ćwiczenia łączące koncentrację umysłu, łagodny ruch i naturalny oddech. Zmniejszają odczucie stresu, poprawiają metabolizm.

Lokalizacja

 • Długa Pięść oraz Biały Żuraw: Główną siedzibą Akademii jest SP 29 ul. Kraińskiego 1, gdzie prowadzone są zajęcia dla dorosłych, natomiast dzieci mają zajęcia w wielu szkołach na terenie miasta, mapa z lokalizacjami znajduje się stronie www.ymaa.wroc.pl.
 • Tai Chi: zajęcia Tai Chi prowadzone są w IX LO ul. P. Skargi na sali fitnes.

Adresy stron www

 • https://www.ymaa.wroc.pl
 • https://www.facebook.com/KungFuWroclawYMAA
 • https://www.facebook.com/TaiChiWroclawYMAA

 

 _________________________________________ 

Szkoła Gong Fu Modliszki

Tan Lang Men styl Modliszki

Kto prowadzi treningi?

 • Głównym instruktorem (shifu) i założycielem jest Mariusz Targos. Zajęcia prowadzi osobiście.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

 • Treningi Gong Fu prowadzone są w jednej grupie dla dorosłych.

Opis Szkoły Gong Fu Modliszki

 • Szkoła Tan Lang Men we Wrocławiu rozpoczęła działalność w 2012r. Szkoła prowadzi treningi tradycyjnego stylu Gong Fu - stały kontakt z głównym ośrodkiem tego stylu w Chinach.

Prowadzone style gong fu

 • Na treningach nauczany jest styl Siedmiogwiezdnej Modliszki - Tan Lang Men

Pozycja stylu gong fu Tan Lang Men Tan Lang Men pozycja stylu modliszki

Dlaczego warto pójść na treningi właśnie do nas?

 • Kompletny system w oparciu o tradycyjną białą bronią oraz realną walkę - sanda

Miejsce prowadzenia zajęć

 • Sala w IX LO ul. P. Skargi 

Adres szkoły na Facebooku

https://www.facebook.com/KungFuModliszkaWroclaw

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show