Szkoły Sztuk Walki we Wrocławiu

Szkoły reprezentujące sztuki walki i sporty walki we WrocławiuSztuki walki kultywowane są przez rodzaj ludzki od setek, a nawet tysięcy lat. Podczas treningu sztuk walki adepci poszczególnych szkół uczą się bronić i walczyć wręcz, jak i za pomocą różnego rodzaju broni. Cechą tego szczególnego rodzaju aktywności fizycznej jest doprowadzanie swoich umiejętności do takiej perfekcji, że bardziej właściwe jest ich określanie mianem sztuki, niż zwykłej umiejętności.

Tak jak poszczególne systemy walki wywodzą się z tradycyjnych metod walki, tak z biegiem czasu oraz wraz z rozwojem ludzkiej cywilizacji większość z nich wyewoluowała do tzw. sportów walki. Sporty walki, współcześnie nie mniej skuteczne niż style sztuk walki, charakteryzują się tym, że tutaj umiejętności najczęściej sprawdza się w warunkach sportowych, określonych konkretnymi przepisami, na ringu czy na macie.

Z pewnością osoby trenujące sporty i sztuki walki rozwijają siebie w każdym aspekcie. Kształtują pozytywnie swoją osobowość, wzmacniają kondycję i zdrowie, rozwijają się zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Zyskują na pewności siebie.

Być może trening sztuk walki to zajęcie i hobby właśnie dla Ciebie. We Wrocławiu spotkasz bardzo wiele rozmaitych szkół i klubów. A jest w czym wybierać. Zaprezentowane poniżej sztuki walki pochodzą z całego świata. Swoimi korzeniami sięgają takich krajów, jak Japonia, Chiny, Indie, Korea, Brazylia czy nawet Izrael. Z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie pod kątem swoich predyspozycji i cech osobowości czy charakteru.

Właśnie z tego powodu sporządziliśmy dla mieszkańców Wrocławia niniejsze zestawienie szkół sztuk walki i klubów sportów walki, które mają swoje siedziby na terenie Wrocławia. Zachęcamy do spędzania wolnego czasu aktywnie, w ruchu, być może właśnie na treningu któregoś z przedstawionych poniżej stylów walki i samoobrony. Podane niżej informacje zostały uzyskane bezpośrednio od przedstawicieli poszczególnych szkół oraz klubów i przedstawione zostały w niezmienionej bądż tylko nieznacznie przeredagowanej formie.

 _________________________________________

Akademia Sztuk Walki Kung Fu Mizong Quan

Logo Szkoła Kung Fu Wushu Mizong Quan z Wrocławia

Kto prowadzi treningi?

Treningi we Wrocławiu prowadzi Laoshi Tomasz Zawidzki. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął ponad 30 lat temu. Na swojej drodze spotkał i brał udział w treningach takich sztuk walki, jak karate czy aikido, żeby ostatecznie wybrać chińskie kung fu. Wielki entuzjasta dalekowschodniej kultury. Sztuka walki to dla niego niezwykle istotna część życia i codziennych aktywności, bo dzięki niej udaje mu się utrzymywać wewnętrzny spokój, mimo pędzącego nie wiadomo dokąd świata.  

Dla kogo przeznaczone są zajęcia Akademii Kung Fu?

Dla dzieci powyżej lat 12, młodzieży i osób dorosłych.

Opis Akademii Sztuk Walki Mizong Quan

Chińskie sztuki walki stanowią obserny zbiór niekiedy bardzo rozmaitych stylów walki, które rozwijały się na przestrzeni setek lat w różnych częściach Chin. Chińskie kung fu stanowią przebogate w różne techniki i metody walki systemy, które są piękne w wykonaniu, jak i skuteczne w realnym starciu. To co jest bardzo charaktersytyczne dla chińskich sztuk walki to wielka rozmaitość różnego rodzaju broni. Mowa o takich narzędziach, jak kij krótki i długi, włócznia, halabarda, miecz, szabla, maczuga, potrójny cep, łańcuch, noże motylkowe i wiele innych. Współcześnie trening z bronią rozwija kondycję, siłę i wzmacnia cały organizm, jak i wspiera umiejętności walki wręcz. Stanowi też niezwykle egzotyczną i pewną wyzwań "zabawę" czy przygodę, o której marzy każdy miłośnik sztuk walki. Umiejętność posługiwania się kilkoma rodzajami broni pozwala praktycznie na możliwość posłużenia się w samoobronie każdym przyrządem, który znajdzie się w naszym zasięgu.

Trenowane style

W naszej szkołe trenujemy unikalne na skalę światową style kung fu, takie jak Mizong Quan (Sztuka Labiryntu, Pięść Sekretnego Stylu) czy Baji Quan. Dla przybliżenia style Mizong Quan występuje w takich filmach jak "Wściekł Pięści" z Brucem Lee, czy "Fearless" z Jet Li, gdzie główni bohaterowie są mistrzami stylu Mizong Quan.

Trening chińskiej sztuki walki z bronią w Chinach Trening Tui Sho (Push Hands) w Chinach

Dlaczego Kung Fu?

Chińskie kung fu należy do niezwykle efektownych, a jednocześnie efektywnych sztuk walki. Wielowiekowa tradycja w kultywowaniu poszczególnych systemów powoduje, że style kung fu posiadają niezmiernie dużą liczbę technik i niezwykłe bogactwo rodzajów broni. Każdy, kto uprawia wushu znajdzie tutaj techniki i metody walki, które będą dostosowane właśnie do jego warunków fizycznych i indywidualnych predyspozycji. Tak jak inne sztuki walki, kung fu rozwija osobowść, buduje charakter i stanowi świetne remedium na troski życia codziennego.

Lokalizacja treningów

Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych
ul. gen. J. Hauke-Bosaka 21
55-447 Wrocław

Poniedziałek - 18.00-19.30
Środa - 18.00-19.30

Nasze adresy sieciowe

http://mizong.pl
https://www.facebook.com/MizongQuan

   _________________________________________ 

Capoeira UNICAR Wrocław

Logo Szkoły Sztuk Walki Capoeira UNICAR Wrocław

Kto prowadzi zajęcia?

 • Patryk Stolarz (Professor Cachorro)

Kto może uczęszczać na treningi?

Trenujemy w kilku grupach:

 • dzieci 4–8 lat
 • dzieci 8–12
 • młodzież i dorośli 13+

O szkołe Capoeira UNICAR Wrocław

Nasza szkoła Capoeira we Wrocławiu isntieje od 2010 roku. Ćwiczymy kilka razy w tygodniu, a oprócz tego średnio raz w miesiącu spotykamy się w różnych miastach organizując wiele akcji, warsztatów oraz obozów z Brazylijczykami. Poza standardowymi zajęciami posiadamy również dużo dodatkowych atrakcji jak: lekcje muzyczne, teoretyczne, kondycyjne, spotkania filmowe, integracyjne oraz wiele innych. W grupie ćwiczą osoby w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i osoby bardzo dorosłe. Każdy z nas jest inny, ale łączy nas jedno – chęć robienia Capoeira. Razem naszą energią jesteśmy w stanie podbić świat.

Uprawiana sztuka walki

 • Capoeira Regional

 Pozycja na jednej ręce typowa dla stylu Capoeira Walka treningowa sztuki Capoeira

Dlaczego warto chodzić na zajęcia właśnie do tej szkoły walki?

Powodów jest kilka. Po pierwsze mamy niesamowicie piękną akademię na malutkiej wyspie (Tamka) w samym środku miasta ze wspaniałym widokiem na starówkę i fioletowe zachody słońca. Po drugie w grupie panuje bardzo wesoła i przyjazna atmosfera, w pewnym sensie tworzymy zgraną rodzinę. Po trzecie styl, który trenujemy jest ukierunkowany bardziej na walkę niż na akrobacje (co nie znaczy, że ich nie robimy). No i po czwarte – mamy mnóstwo okazji do rozwoju poprzez podróże po całej Polsce i za granicę (także do Brazylii).

Dlaczego zainteresowałeś się właśnie taką sztuką walki?

O tym dlaczego wybrał Capoeira opowiada Patryk Stolarz, który prowadzi zajęcia Capoeira UNICAR Wrocław:
Na Capoeira natrafiłem dwadzieścia lat temu przez przypadek – zainteresował mnie Eddy z gry Tekken 3 na Play Station. Był postacią, która walczyła za pomocą tego stylu i znacznie wyróżniał się od innych. Wraz ze znajomymi zaczęliśmy nagrywać jego ruchy na VHS a następnie je naśladować odtwarzając taśmę w zwolnionym tempie. Bardzo kręciło mnie zgłębianie czegoś, co w tamtych czasach było szalone (walka, która wygląda jak breakdance) i trudnodostępne (brak internetu). Pociągała mnie też egzotyka i filozofia Capoeira, która (inaczej niż wiele innych sztuk walki) mówi, że nie można być spiętym – przeciwnie, im luźniejszy będziesz tym łatwiej unikniesz ataku. Capoeira jest niezwykle przyjemna dla oka, a do tego posiada muzykę, która tworzy wspaniałą energię. To wszystko razem bardzo otwiera ludzi i daje im dużo radości i satysfakcji. -

Miejsce prowadzenia zajęć

Academilha de Capoeira Regional
Wyspa Tamka 2, piętro 3
Wrocław

Gdzie nas znaleźć w sieci?

www.capoeira.wroclaw.pl
www.fb.com/unicar.wroclaw

 _________________________________________ 

UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław

Adrenalina Boxing Club - boks we Wrocławiu

Trenerzy

 • Katarzyna Czuba-Wrońska
 • Krzysztof Wroński

Dla kogo prowadzimy zajęcia?

U nas każdy znajdzie coś dla siebie:

 • Dzieci 6-10 grupa lat "Mali Wojownicy"
 • Dzieci i młodzież - treningi grupy zawodniczej
 • Młodzież i dorośli - trening rekreacyjny z boksu
 • Dziewczyny i kobiety - "Kick-boxing dla kobiet"
 • Treningi personalne
 • Treningi dla firm

Więcej o Klubie

Jako Klub zajmujemy się prowadzeniem zajęć z boksu i kick-boxingu od 2012 roku. Popularyzujemy tą dyscyplinę we Wrocławiu szczególnie pośród dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Motto oraz hasło przewodnie Klubu: „Uzależnij się od boksu” nawiązuje do naszej misji. Chcemy zachęcić naszych podopiecznych do uprawiania sportu. Wierzymy, że proponowany przez nas sport walki stanowi zdrowy, rozwijający substytut, który pomaga młodzieży porzucić nałogi tj.: alkohol, narkotyki, uzależnienie od telewizji, gier komputerowych i Internetu.

Pracując z klubowiczami, koncentrujemy się na tym, by zarażając ich sportową pasją, wskazać zdrową alternatywę, która pozwoli przekuć zbyt dużą ilość stresu oraz nadmiar negatywnych emocji w pozytywną energię i sportowego ducha walki. Dążymy do tego, by spośród naszych podopiecznych odkryć prawdziwe talenty, pomóc młodzieży rozwijać ich wewnętrzny potencjał oraz wytrenować ich jako osiągających międzynarodowe sukcesy zawodników boksu olimpijskiego. Już teraz, po siedmiu latach funkcjonowania Klubu nasi zawodnicy to medaliści takich imprez bokserskich jak np.: Mistrzostwa Polski, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Dolnego Śląska, a także uczestnicy Mistrzostw Europy.

Trenowane sporty walki

 • Boks
 • Kick-boxing

Klub Boksu i Kickboxingu Adrenalina

Dlaczego my?

Posłużę się komentarzami ludzi, którzy o nas napisali:

 • "Mega klub, nie ma lepszego we Wrocławiu. Polecam, pozdrawiam"
 • "Doświadczenie trenerów, zaangażowanie i dbanie o zawodników zawsze gotowi do działania"
 • "Polecam. Ludzie z pasją."

Dlaczego ćwiczysz właśnie to?

Na nasze pytanie Katarzyna Czuba-Wrońska odpowiada: "Sportami walki zajmuję się od 2000 roku, dwa lata trenowałam karate kyokushin, a później równolegle boks i kick-boxing, w których odniosłam największe sukcesy. Już jako zawodniczka planowałam, że kiedyś zostanę trenerką. Kiedy w 2012 roku założyliśmy z mężem nasz klub - spełniło się moje marzenie. Teraz wytyczamy sobie kolejne cele: ciągły rozwój klubu, a także wytrenowanie naszych zawodników na Mistrzów Europy, Świata i oczywiście IO."

Gdzie prowadzicie treningi?

ul. Kościuszki 35A
(wejście od podwórka) 

 _________________________________________ 

Klub Combat Sambo Wrocław

Klub Sambo Combat Wrocław

Kto prowadzi treningi?

Nasz trener Gocha Bejanishvili przygodę z sztukami walki zaczął już jako mały chłopiec, od judo w klubie Spartak w Tibilisi. Równolegle z judo trenował sambo. Wielokrotnie zdobył Mistrzostwo Gruzji i Mistrzostwo Związku Radzieckiego oraz turniejów europejskich w judo, sambo oraz czidaoba (gruzińska walka). Służył w jednostkach specjalnych Armii Radzieckiej stacjonujacych na Kubie. Podczas służby szkolił radzieckich i kubańskich żołnierzy z waki wręcz oraz ochraniał rodziny z państw Układu Warszawskiego, pracujące na Kubie. Po ukończeniu wojska wrócił na stare śmieci, tym razem jako instruktor w klubie Spartak, w którym prowadził swoich podopiecznych do sukcesów medalowych. Jednocześnie studiował na Uniwersytecie im. Iwane Dżawachishwili w Tbilisi, a w ramach wymiany trafił na Uniwersytet Wrocławski. Z czasem pasja i miłość do sztuk walki stworzyła klub Combat Sambo Wrocław.

Kto może brać udział w zajęciach?

Prowadzimy zajęcia o różnym stopniu zaawansowania. Każdy może uczestniczyć w treningach, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Wyróżniają nas małe grupy 8 osobowe. Dzięki temu każdy ma kontakt z trenerem, jego postępy, technika wykonania ciosów, rzutów są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane, co daje szybsze efekty.

O Klubie Combat Sambo Wrocław

W naszej ofercie znajdziesz treningi grupowe z mieszanych sztuk walki, treningi z technik samoobrony i judo. Prowadzimy zajęcia dla rodzin (rodziców z dziećmi), co oprócz oczywistych walorów fizycznych i poprawy bezpieczeństwa, zwiększa również więź między uczestnikami. Układamy indywidualne plany treningowe dla osób z konkretnymi celami i wymaganiami. Mamy równnież doświadczenie w szkoleniach służby mundurowych oraz w prowadzeniu warsztatów dla grup zorganizowanych o różnorodnej tematyce.

Uprawiana sztuka walki

Nasz klub ukierunkowany jest na prowadzenie treningów w systemie kompleksowym. Uczymy technik judo, combat-sambo, MMA, samoobrony, obrony przed nożem oraz gruzińskich walk.

Dlaczego właśnie Klub Combat Sambo Wrocław

Nieważne czy przychodzisz do nas rekreacyjnie, czy intersują Cię sztuki walki sportowo/zawodowo. Gwarantujemy, że dostaniesz wycisk na macie i po każdym treningu wyjdziesz z nowymi umiejętnościami, silniejszy i naładowany pozytywną energią.

Nasz klub jest jedynym we wrocławiu gdzie można trenować combat sambo pod opieka byłego sambisty.  Combat sambo obejmuje walke w parterze, klinczu i w stójce.  Osoby którzy pragną nauczyc się walki w tych płaszczyznach nie muszą chodzić do róznych klubów i mogą trenować u nas w jednym miejscu i u jednego trenera.

Miejsce treningów

ul. Drukarska 36, Wrocław
Telefon: +48 606 245 965
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Strona internetowa Klubu

www.sambo-combat.pl

 _________________________________________

Studio Kalari

Studio Kalari Wrocław logo

Kto prowadzi zajęcia?

Założycielami Studia Kalari i prowadzącymi treningi są pochodzący z Indii Sankar Lal Sivasankaran Nair i jego żona, wrocławianka Justyna Rodzińska-Nair.

Kto może uczęszczać na treningi?

Treningi są otwarte dla wszystkich bez względu na wiek i płeć.

Opis Studia Kalari

Studio Kalari to szkoła indyjskiej sztuki walki kalarippajattu. Szkoła Kalarippajattu we Wrocławiu działa od 2010 roku. W ramach swojej działalności Studio prowadzi regularne treningi w tygodniu, kilkudniowe warsztaty, a także szkoły letnie i zimowe (także w swojej drugiej siedzibie w Indiach). Kalarippajattu uważane jest za jedną z najstarszych sztuk walki na świecie. Wywodzi się z południowoindyjskiego stanu Kerala, gdzie w przeszłości przez stulecia wykorzystywane było przez wojowników do obrony malabarskich księstw. Elementem kalarippajattu jest system medyczny związany z ajurwedą, holistyczną medycyną indyjską, dlatego mistrzowie kalarippajattu posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Wszechstronnie rozwijający trening składa się z intensywnych ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, sekwencji ruchowych, układów walki wręcz i z użyciem broni, oraz kręcenia kijem.

Uprawiana sztuka walki

 • Kalarippajattu

Naczyciele Kalarippajattu w Studio Kalari we Wrocławiu Trening Kalarippajattu Wrocław

Dlaczego warto trenować Kalarippajattu?

Regularna praktyka kalarippajattu pozwala osiągnąć elastyczność, zwinność i koordynację ciała, poprawia siłę i wydolność organizmu, a także koncentrację i zmysł orientacji, oczyszcza umysł i hartuje ducha.

Podstawową wartością praktyki kalarippajattu jest zrozumienie zasad funkcjonowania własnego organizmu, rozpoznanie i ukierunkowanie energii oraz zachowanie równowagi wewnętrznej.

Dlaczego Kalarippajattu?

Sankar Lal Sivasankaran Nair: Moja rodzina od pokoleń związana jest z kalarippajattu i ajurwedą, więc w naturalny sposób kontynuuję rodzinną tradycję. Praktyka kalari przynosi mi radość. Moje ciało jest wtedy pełne życia – nawet paznokcie! Każde zajęcia motywują mnie do działania. Są też dla mnie interesujące pod kątem obserwacji tego, jak działa ludzkie ciało.

Miejsce prowadzenia zajęć

Treningi odbywają się we Wrocławiu przy ul. Paulińskiej 4-8.

Gdzie nas znaleźć w internecie

www.studiokalari.pl
Facebook/StudioKalari
Instagram/StudioKalari

_________________________________________ 

Krav Maga Saggita

Logo Krav Maga Segitta

Kto prowadzi treningi?

W naszych sekcjach szefem wyszkolenia jest Tadeusz Dubicki - były dowódca sił specjalnych oraz człowiek, który zdobył jako pierwszy Polak poziom Expert 2 nadany przez Eyala Yanilova w Izraelu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy swoje umiejętności szlifują pod okiem Tadeusza Dubickiego oraz w KRAV MAGA GLOBAL.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

System samoobrony i walki wręcz jest dla wszystkich, zarówno dla osób które w swoim życiu trenowały jakieś sporty, jak i dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły żadnych form walki. Do nauki systemu samoobrony Krav Maga może przystąpić właściwie każdy. Poczynając od dzieci i nastolatków, przez mężczyzn, po kobiety. Do każdej grupy zostają odpowiednio dopasowane techniki i ruchy, aby jak najefektywniej wykorzystać to, czym dysponują. Zajęcia są przeznaczone nie tylko dla cywili, ale również firm ochroniarskich, jednostek specjalnych, a także wojska bądź takich służb, jak policja. Wystarczy tylko chęć do nauki i gotowość do rozpoczęcia intensywnych treningów.

Opis szkoły Krav Maga Saggita

Krav Maga Saggita prowadzi zajęcia od ponad 12 lat z elitarnej sztuki walki Krav Maga, której twórcą jest Imrich Lichtenfeld, urodzony w 1910 roku w ówczesnej Czechosłowacji. Podczas wieloletniej nauki gimnastyki, zapasów oraz boksu zrozumiał, że dużo efektywniejsze są metody działania, których głównym zadaniem jest unikanie niebezpieczeństwa, a gdy to się nie powiedzie skuteczne pokonanie napastnika. Imrich nauczał cywili w jaki sposób tego dokonać, czym po jego śmierci zajął się jego przyjaciel oraz najlepszy uczeń – Eyal Yanilov. To właśnie Eyal rozwinął i opracował system oraz stworzył KRAV MAGA GLOBAL, z którego instruktorzy korzystają do dziś.

KRAV MAGA SAGGITA prowadzi zajęcia z izraelskiego systemu militarnej walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka.

Trenowana sztuka walki

Krav Maga Saggita – krav maga - samoobrona i walka wręcz. KRAV MAGA jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka.

Trening sztuki walki krav maga

Dlaczego warto uczęszczać właśnie na treningi Krav Maga?

KRAV MAGA bazuje na ludzkim odruchach, dlatego jest stosunkowo łatwa w przyswojeniu dla zwykłego człowieka. KRAV MAGA uczy nie tylko techniki ale i podejścia do sytuacji zagrożenia. Zasady: Unikaj sytuacji i miejsc niebezpiecznych. Oddal się, gdy je napotkasz. Korzystaj podczas obrony z przedmiotów, które masz pod ręką. Walcz! Oto (sparafrazowane) cztery pierwsze zasady samoobrony Krav Maga, czyli izraelskiego systemu walki. Jego zadaniem jest nie tylko przekazanie adeptom odpowiednich ruchów i technik, ale również nauczenie ich właściwego nastawienia psychicznego w sytuacji zagrożenia. Dzięki temu poradzą sobie podczas walki zarówno z jednym napastnikiem, jak i z wieloma, pomimo stresu.

Dlaczego warto ćwiczyć właśnie Krav Maga?

Właściciel firmy będąc dowódcą sił specjalnych szukał sztuki walki, która jest najbardziej skuteczna na polu walki. Wybór padł na KRAV MAGA. Uzyskując poziom EXPERT w KRAV MAG GLOBAL zdecydował się założyć szkołę i postanowił dzielić się ze studentami swoimi umiejętnościami.

Miejsce prowadzenia zajęć

Zajęcia Krav Maga prowadzimy:

 • We Wrocławiu przy ul. Worcella 3 we wtorki i czwartki od 18:00 do 19:30
 • We Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej 43 we wtorki i czwartki od 19:30 do 21:00
 • W Świdnicy przy ul. Jodłowej 21 we wtorki i czwartki od 17:30 do 19:00
 • W Wałbrzychu przy ul. Chopina 1a (OSiR) we wtorki i czwartki

Prowadzimy również zajęcia indywidualne

Adres www

www.kravmaga-wroclaw.pl

_________________________________________ 

 Wrocławska Sekcja Aikido

Logo Wrocławskiej Sekcji Aikido

Kto prowadzi zajęcia?

 • Jacek Kochaniec - 5 dan aikido oraz dyplomowani nauczyciele aikido.

Do kogo skierowane są treningi?

Treningi aikido przeznaczone są dla wszystkich, w każdym wieku. Od 5 letnich dzieci, poprzez młodzież, dorosłych oraz seniorów.

Opis szkoły

Ai, Ki, Do w połączeniu dają słowo, które w wolnym tłumaczeniu z japońskiego oznacza „drogę harmonii ciała i umysłu”. To co wyróżnia Aikido od innych sztuk walki to fakt, że jego założeniem jest takie skierowanie siły atakującego przeciw niemu, aby go obezwładnić, nie wyrządzając mu przy tym krzywdy. Skuteczność nie jest celem samym w sobie. Celem praktyki jest trening jako element pracy nad sobą. Codzienne studiowanie sztuki, która przez to zmienia i ciało i umysł studenta. Techniki Aikido obejmują między innymi rzuty, dźwignie, unieruchomienia. Aikido unika kierowania siły przeciwko sile i poprzez zastosowanie ruchów po kole pozwala zneutralizować energię atakującego. Oprócz technik wręcz, zajęcia obejmują ćwiczenia w posługiwaniu się kijem – jo oraz drewnianą wersją japońskiego miecza – bokken.

Sala do treningów sztuki walki Aikido

Uprawiana sztuka walki

 • Aikido - japońska sztuka samoobrony
 • Iaido - sztuka władania japońskim mieczem

Dlaczego właśnie aikido spośród innych sztuk walki?

Aikido jest wszechstronne. Uczy koordynacji ruchowej, samoobrony, panowania nad emocjami, pozwala na ćwiczenie od najmłodszych lat do późnej starości. Aikido nie jest sportem i nie jest nastawione na rywalizację oraz zwycięstwo nad przeciwnikiem. Tak naprawdę każdy trening jest pracą nad samym sobą i umiejętnością walki z własnymi słabościami.

Miejsce prowadzenia zajęć

ulica Grabiszyńska 281
biurowiec FAT 1 piętro

Kontakt

www.wsaikido.pl
https://www.facebook.com/WroclawskaSekcjaAikido/
telefon 502 499 318
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 _________________________________________ 

 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo Logo

Kto prowadzi treningi Kendo?

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę instruktorską.

Kendo:

 • Sensei Wiesław Biel (5 Dan Kendo) – Założyciel i Prezes WSK, trener Kadry Narodowej Polski Kobiet
 • Sensei Maria Bober (4 Dan Kendo) – mistrzyni oraz wicemistrzyni Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet (od 5 lat nie opuszcza podium Mistrzostw Polski, przez cały czas pozostając w ścisłej czołówce zawodników), członkini Kadry Narodowej Polski Kobiet, srebrna medalistka Mistrzostw Europy 2017
 • Sensei Krzysztof Belczyk (3 Dan Kendo) – zawodnik legitymujący się  wieloletnim doświadczeniem.

Iaido, Jodo:

 • Sensei Michał Szczepański (5 Dan Iaido, 4 Dan Jodo), członek Zarządu WSK, członek Zarządu Polskiego Związku Kendo, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, wielokrotny Mistrz Polski Jodo oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Iaido.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia Kendo?

Na treningi mogą uczęszczać wszyscy zainteresowania japońskimi stukami walki, w przedziale wiekowym od 13 do 100 lat. Trenujemy z młodzieżą szkolną, studentami oraz osobami dorosłymi a program treningów jest układany w taki sposób, że każda grupa wiekowa znajdzie w nim coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są z uwzględnieniem podziału na zawodników poczatkujących i zaawansowanych. Do ćwiczeń używamy sprzętu, który można wypożyczyć w klubie (za wyjątkiem broni treningowej – tę każdy zawodnik musi posiadać swoją), dlatego na początek wystarczy jedynie strój sportowy oraz dobre chęci!

Opis szkoły Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo

W klubie uczymy i trenujemy trzy japońskie sztuki walki: Kendo, Iaido oraz Jodo. WSK powstało i zostało zarejestrowane w październiku 2001 r.

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania pierwszego wrocławskiego klubu kendo jest Sensei Wiesław Biel – to dzięki jego staraniom w roku 2001 do Wrocławia przyjechali japońscy nauczyciele: Sensei Shizuka Takahashi oraz Sensei Kamakura Hiroshi, którzy pozostali w stolicy Dolnego Śląska przez kilka kolejnych lat, ucząc sztuk walki w ramach japońskiej misji propagowania kendo, iaido i jodo, w krajach gdzie te sporty są mało znane.

Od czasu powstania WSK udało się nam wykształcić wielu utalentowanych zawodników, którzy sięgali po nagrody i tytuły zarówno na turniejach krajowych, jak i zagranicznych (np. nagroda za ducha walki na XVII Mistrzostwach Świata Kendo w Korei przyznana Marii Bober, czy uhonorowanie 6 członków WSK Nagrodą Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dudkiewicza za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej w roku 2017).

Nasz klub co kilka miesięcy organizuje nabory nowych członków (zwykle wiosną i jesienią), jednak osoby które go „przegapiły” mogą się z nami skontaktować także w innym dowolnym terminie, ustalimy wtedy indywidualnie możliwości rozpoczęcia treningu.  Prowadzimy zajęcia otwarte dla publiczności, tak więc przed podjęciem decyzji o zapisie można przyjść i zobaczyć w jaki sposób trenujemy (a przy okazji chętnie odpowiemy na wszelkie pytania). Bierzemy również udział w pokazach, dzięki którym możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Najważniejszym dla nas wydarzeniem jest organizowany corocznie międzynarodowy turniej kendo pn. Vratislavia Cup, do sędziowania którego zapraszamy grono najwybitniejszych Europejskich sędziów. Vratislavia Cup jest turniejem kierowanym do bardzo szerokiego grona zawodników np. w tegorocznej edycji turnieju wzięli udział zawodnicy z wielu krajów Europy (np. Włochy, Francja, Wielka Brytania, Rosja, Niemcy, Chorwacja, Polska) oraz zawodnicy z Azji (Korea Południowa i Chiny).

Seminarium Sztuki Walki Kendo - zdjęcie grupowe z sensei Trening Kendo - adepci z drewnianymi mieczami

Kultywowana sztuka walki

Kendo (dosłownie tłumaczy się z japońskiego jako „droga miecza”) jest pochodzącym z Japonii sportem walki stanowiącym swoistą odmianę szermierki sportowej. Jako sport i zarazem sztuka walki, wywodząca się  ze starojapońskich tradycji rycersko-samurajskich, zaliczane jest do grupy sportów funkcjonujących pod wspólną nazwą „budo”, co z języka japońskiego oznacza bu ‘wojenna’, dō ‘droga, sposób postępowania’. Kendo jest współczesną wersją szermierki bojowej nazywanej wcześniej kenjutsu, której początki sięgają XI wieku, czyli czasów wprowadzenia do użytku miecza jednosiecznego o wygiętym kształcie, który zasłynął pod nazwą „katana”, ale w kendo zamiast ostrej broni używa się bezpiecznego bambusowego miecza (shinai) oraz specjalnej zbroi (bogu), w której skład wchodzą: hełm (men), napierśnik (do), rękawice (kote) oraz ochraniacz bioder i krocza (tare). Walka w kendo jest – w odróżnieniu od iaido czy jodo – kontaktowa.

Iaido to sztuka błyskawicznego dobywania wspomnianego wcześniej miecza „katana”. Jest to także jedna z odmian japońskiej szermierki, również należąca do grupy sportów „budo” i wywodząca się ze starojapońskiej sztuki walki Iaijutsu. W odróżnieniu od kendo, w Iaido nie używa się zbroi i ochraniaczy – wystarczy tylko ćwiczebna wersja miecza „katana”. Iaido nie jest sportem kontaktowym, a walka polega tutaj na wykonywaniu określonych ruchów (cięć) przy określonym scenariuszu.

Jodo to kolejna współczesna odmiana starojapońskiej stuki walki jojutsu również zaliczająca się do grupy sportów „budo”.  Jodo jest sztuką walki polegającą na kontrolowaniu ruchów oraz uniemożliwianiu ataku przeciwnikowi. W Jodo podobnie jak w Iaido nie używa się zbroi a jedynie drewnianego kija zwanego jo. Także tutaj wykonuje się z góry ustalone schematy ataków, jednakże w odróżnianiu od Iado ćwiczy się je z partnerem uzbrojonym w drewniany kopie miecza „katana” nazywaną tutaj „bokken”.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia sztuk walki właśnie do naszej szkoły Kendo?

Działamy na zasadach stowarzyszenia non-profit – WSK tworzą ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, których łączy jednak wspólna pasja – wschodnie sztuki walki. Na naszych zajęciach można rozwijać w sobie takie cechy jak np. wytrwałość czy opanowanie, ale też po prostu rozładowywać napięcie, zostawiając codzienne stresy za drzwiami sali treningowej.

Członkom WSK oferujemy nie tylko ciekawą formę aktywności fizycznej, lecz również miejsce w naszej wspólnocie – razem ćwiczymy, jeździmy na zgrupowania i zawody, a dodatkowo regularnie organizujemy spotkania integracyjne. Utrzymujemy też stałe kontakty i więzi przyjaźni z zawodnikami oraz trenerami z kraju i ze świata – gdy nas odwiedzają dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz pomagają w prowadzeniu treningów.

Miejsce treningów

W sezonie regularne treningi odbywają się w sali Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Kolistej 17.

Strona internetowa szkoły

Aktualne informacje o miejscach i godzinach treningów można znaleźć na naszej stronie: www.kendo.wroclaw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/WSKendo.

_________________________________________

Wrocławska Szkoła Miecza

Logo Wrocławskiej Szkoły Miecza

Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia prowadzi Wiesław Kurek - z wykształcenia pedagog. Trener sportów walki. W ruchu rycerskim działa od 2003 roku. Od tego czasu wielokrotnie zwyciężał w pojedynkach na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest czterokrotnym mistrzem kraju w sportowych walkach rycerskich  w pojedynkach jeden na jeden. Sięgnął również po tytuł Mistrza Świata federacji IMCF w kategorii miecza długiego.

Wrocławska Szkoła Miecza, czyli?

Wrocławska Szkoła Miecza działa od trzech lat. Wrocławska Szkoła Miecza powstała z myślą o rozwoju jej uczniów, przekazaniu im pasji, wiedzy szermierczej i pomysłu na prowadzenie zdrowego, sportowego trybu życia. Zajęcia mają na celu rozwinięcie fizycznych możliwości adeptów - zarówno koordynacji, ogólnej sprawności i kondycji, jak również specjalistycznych umiejętności związanych z szermierką mieczem oraz szablą.

Od każdego z uczestników zależy czy traktował będzie zajęcia w WSM jako rekreację czy sport. W tym ostatnim można sprawdzić się w różnych sferach - w rozwijającej się społeczności walk na miecze bezpieczne typu go-now, przygotowując się do startów w zawodach federacji HEMA, a także trenując z myślą o Sportowych Walkach Rycerskich. Bez względu na to, którą drogę wybiorą jej uczniowie - Wrocławska Szkoła Miecza będzie dla nich profesjonalnym wsparciem.

Trening sztuki miecza rycerskiego we Wrocławiu Zdjęcie grupowe Wrocławska Szkoła Miecza

Lokalizacja i kontakt internetowy

Zajęcia odbywają się we Wrocławiu w:

 • poniedziałki 19:00-20:00 - Sportwerk, ul. Kozanowska 69
 • środy 19:00-20:00 - SP71, ul. Podwale 57

https://szkolamiecza.wroclaw.pl/
https://www.facebook.com/mieczsportowy/

_________________________________________

Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan”

Logo Karate Budokan Wrocław

Kto prowadzi treningi?

Zajęcia prowadzą trenerzy posiadający odpowiednie uprawnienia.

Kto może wziąć udział w zajęciach Budokan?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi uczestniczy zajęć mają 4 latka. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach i szkołach, a nasza kadra sportowa korzysta z bazy Młodzieżowego Centrum Sportu.

Więcej o Klubie Budokan

Najlepszy klub karate olimpijskiego w Polsce. W 2017, 2018, 2019 wygraliśmy współzawodnictwo sportowe prowadzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kategoriach wiekowych junior młodszy, junior i młodzieżowiec oraz wygraliśmy klasyfikacje medalową Mistrzostw Polski Seniorów. Karate jest dyscyplina olimpijską na Tokio 2020. W 2017 roku klub był organizatorem The World Games w karate WKF.

Treningi prowadzimy w 40 sekcjach na terenie Wrocławia i okolic. Dla dzieci i młodzieży organizujemy 2 x w roku Międzyszkolna Ligę Karate, w której bierze udział około 400 młodych adeptów karate pod patronatem Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. Organizujemy obozy podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

Zapraszamy na treningi. Zaufało nam już ponad 600 aktualnie trenujących w klubie.

Zapisy do szkoły karate Budokan Wrocław Klub walki Budokan Karate

Strony internetowe

 • Wykaz zajęć znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.karate-budokan.pl
 • Aktualności klubowe publikowane są na profilu FB: https://www.facebook.com/wksabudokan/
 • Mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

_________________________________________

Zabawa z Judo - zajęcia dla dzieci i dorosłych

Zabawa z Judo - klub sportów walki

Kto prowadzi treningi Judo?

Zajecia z judo prowadzi dziesiątka wykwalifikowanych trenerów w kilkunastu sekcjach we Wrocławiu i miejscowościach powiatu wrocławskiego. Wszyscy nasi trenerzy byli zawodnikami i zaczynali ćwiczyć w wieku dziecięcym

Dla kogo przeznaczone są zajęcia "Zabawa z Judo"?

 • W grupie dzieci mogą ćwiczyć dzieci w wieku 5-13, później kontynuują treningi we Wrocławiu w sekcji judo MKS Juvenia Wrocław, nasi judocy startują na zawodach w barwach MKS Juvenia Wrocław.
 • Dorośli mogą ćwiczyć w sekcji judo od 16 do 70 roku życia.

Dlaczego powinienem wybrać klub "Zabawa z Judo"?

Działamy od 2010 roku. Judo to nasza pasja i chcemy zarazić nią innych. Trenuję Judo od szóstego roku życia, na początku była to zabawa na macie i nauka padów, później przerodziło się to w pasję. Trening Judo oraz uczestnictwo w zawodach było świetnym przeżyciem i nie mogłem doczekać się kolejnych. Dzięki Judo poznałem świetnych ludzi i zwiedziłem mnóstwo ciekawych miejsc. - mówi Radosław Zamęcki, trener i założyciel klubu Zabawa z Judo.

Kontakt

 • www.zabawajudo.pl
 • tel. 601 518 070
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show