„Indie bez barier” – relacja z niecodziennej wyprawy do Azji Południowej

wyprawa do Azji22 maja 2014r. odbędzie się niezwykłe spotkanie z serii „Opowieści podróżniczych”.

Bohaterami tego wydarzenia będą uczestnicy wyprawy do Indii:

- Krzysztof „Kris” Janowski, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim, student finansów i rachunkowości, prowadzący fundację „Dobry Cel” i pierwszą w stolicy Dolnego Śląska wypożyczalnię handbików,

- Agnieszka Świąć, zamiłowana podróżniczka, która zwiedziła już prawie całą Europę i dużą część Azji, wykładowca WSB we Wrocławiu.

Fakt poruszania się przez Krzysztofa na wózku inwalidzkim sprawia, że wyprawa jest niecodzienna, jednak on sam nie traktuje tego jako ograniczenia i wspólnie z towarzyszką podróży wysuwają tezę, że bariery istnieją tylko w naszych głowach.

Wspominają swoją wyprawę w następujących słowach:

„Pomysł wyjazdu do Indii powstał spontanicznie. Wyruszyliśmy w drogę bez większego planu i przygotowania, czekając na to, co przyniesie nam los. Wiedzieliśmy jedno: damy radę! Podróż rozpoczęliśmy przesiadką w Kijowie, gdzie z przejęciem obserwowaliśmy działania na Majdanie. W Delhi czekał na nas Mateusz Andrusiak, zapalony jachtostopowicz, który pomagał nam w sprawach organizacyjnych. W Indiach spędziliśmy ponad dwa tygodnie, podziwialiśmy jeden z cudów świata w Agrze, pływaliśmy po Gangesie, obserwując ceremonie ognia i rozmyślając nad życiem i śmiercią w świętym Waranasi. Dyskutowaliśmy z Hindusami w lokalnych pociągach i autobusach, podróżowaliśmy na stopa po pustyni we wschodniej części kraju, a nawet jeździliśmy na słoniach w jednej z wiosek. Cały czas staraliśmy się być blisko ludzi, w lokalnych restauracjach, małych hotelikach i bogato zdobionych świątyniach. Przez całą podróż nie napotkaliśmy żadnych barier. Tak naprawdę ich nie ma, istnieją tylko w naszej wyobraźni”.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy.

Spotkanie odbędzie się 22.05.2014 (czwartek), w godzinach 18.00-20.00, w Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210

Na spotkanie można zapisać się drogą mailową pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na stronie: ces.wroclaw.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show