Milka. „Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!"-wytypowani finaliści

najmilsze miastoSą już finaliści II edycji „Milka”-Wybierzmy Najmilsze Miasto w Polsce”. To: Augustów, Rawa Mazowiecka i Krynica-Zdrój. Miejscowości te otrzymały najwięcej przytuleń od swoich mieszkańców. Wsparcia w akcji udzielały im także samorządy, lokalne media oraz organizacje społeczne. Jednak, które z tych trzech miejscowości zyska w tym roku tytuł Najmilszego Miasta w Polsce, zdecyduje zaangażowanie mieszkańców oraz sympatia wszystkich Polaków.

Nagrodą dla zwycięskiego miasta ma być promocja w ogólnopolskich mediach o wartości aż pół miliona złotych.   

Akcja „Milka-Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!" ma na celu wyszukanie najbardziej sympatycznej miejscowości w Polsce, czyli życzliwych, otwartych i uśmiechniętych ludzi na codzień, nie od święta.

Akcja jest skierowana do wszystkich Polaków, którzy mogli w pierwszym etapie wysyłać przytulenia do przyjaciół i znajomych i w ten sposób zbierać punkty dla swoich miast na stronie www.fioletowastrona.pl, poprzez Facebooka lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Dotychczas w akcję zaangażowało się ponad 800 miast spośród 913 miejscowości, a mieszkańcy i sympatycy wysłali ponad 30 milionów przytuleń. Ta wielka skala pokazuje, jak bardzo potrafimy być dla siebie życzliwi i pozytywnie nastawieni do otoczenia.

Dla zainteresowanych, ranking najmilszych miast w Polsce jest do sprawdzenia na stronie www.fioletowastrona.pl/ranking-miast.  

Pierwszy etap plebiscytu „Milka-Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!", który trwał do 25 maja, polegał na wykazaniu się pomysłowością, zaangażowaniem, kreatywnością miast, jak: przytulanie się na ulicach, robienie zdjęć z fioletową krówką, organizowaniem wszelakich turniejów, zaczynając od turniejów Zumby po klubowe kończąc.

Angażowali się niemal wszyscy. Swój entuzjazm dla ulubionych miejscowości wykazali zarówno dziadkowie jak i wnuczęta. Młodzieżowe Rady Miast i OSiR-y po raz kolejny podjęły współpracę z urzędami i dodatkowo wsparły swoje miasta pozytywnymi wydarzeniami w przestrzeni miejskiej, a i urzędnicy mobilizowali do wysyłania wirtualnych przytuleń.

W kolejnym etapie akcji „Milka-Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce!" Polacy będą mogli się przekonać jakie zwyczaje panują w polskich miastach, korzystając z pomocy reporterów Milki, którzy podróżując po Polsce fioletowym busem sprawdzą, czy na co dzień jesteśmy dla siebie mili, jak reagujemy w najmniej oczekiwanym momencie, gdy ktoś oczekuje naszego wsparcia, pomocy, życzliwości i czy faktycznie nie opuszcza nas optymizm i uśmiech na co dzień? Relacje z podróży po Polsce będzie można śledzić na stronie: www.fioletowastrona.pl, Facebooku i w kanale YouTube, a trzy zwycięskie miasta: Augustów, Rawa Mazowiecka i Krynica-Zdrój będą się starały przekonać Polaków do swojej wyjątkowej atmosfery i miłych obyczajów swoich mieszkańców za pomocą flashmobów, które mieszkańcy każdego z finałowego miasta będą musieli zorganizować.

Wszystkie sfilmowane wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. na www.fioletowastrona.pl już od 15 czerwca, w tym dniu rozpocznie się także głosowanie na jedno z 3 miast finalistów. Wszyscy Polacy będą mogli wyrazić swoją sympatię do miast finalistów przytulając je na www.fioletowastrona.pl, na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.  

Wielki Finał odbędzie się w niedzielę, 6 lipca br. podczas którego Polacy poznają zwycięzcę akcji „Milka-Wybierzmy Najmilsze Miasto w Polsce!". W wspomnianych miastach - finalistach zaplanowane są rodzinne imprezy plenerowe, całodzienne niezwykłe atrakcje przygotowane przez organizatorów: koncerty z udziałem gwiazd, zabawy oraz konkursy z nagrodami. Najważniejsze wydarzenia w trakcie imprez będą relacjonowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Wielki finał na żywo zobaczą miliony Polaków w telewizji TVN.

Więcej informacji o akcji jest dostępnych na stronie akcji „Milka. Wybierzmy Najmilsze Miasto w Polsce!"  www.fioletowastrona.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show