Bezpieczne wakacje z ubezpieczeniem

wakacje polisaCoraz więcej Polaków spędza swój urlop za granicą. W związku z tym, że rośnie świadomość idących za tym zagrożeń zwiększa się odsetek turystów ubezpieczających się przed podróżą.

Polisę turystyczną planuje kupić w tym roku 68% wyjeżdżających, co stanowi 10% wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie polisy turystycznej?

Kwota ubezpieczenia

To od niej zależy czy koszty leczenia lub powstałej szkody zostaną w całości pokryte z zakupionego przez nas ubezpieczenia, a w przypadku zagranicznych wakacji mogą one być bardzo wysokie.

Na przykład w przypadku transportu do kraju w specjalnych warunkach (samolotem, w pozycji leżącej) koszty mogą wahać się w granicach od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

- Szczególnie powrót z dalekich, egzotycznych podróży wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, które za posiadacza polisy turystycznej pokrywa ubezpieczyciel. Przed wyjazdem warto przeanalizować, ile płaci się za leczenie i transport medyczny w kraju docelowym, a następnie na tej podstawie wybrać finansowy zakres ubezpieczenia. Klienci otrzymują do wyboru przeważnie kilka różnych opcji. Mogą spośród nich wybrać tańszą lub droższą ochronę, ale powinni zdawać sobie sprawę z tego, że będą się one różniły od siebie, a niskokosztowy wariant nie w każdej sytuacji okaże się wystarczający – mówi Anna Materny z Gothaer TU S.A.

Ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń

Sytuacje losowe mogą zdarzyć się zawsze i należy liczyć się z tym, że nawet najlepiej zaplanowany urlop może po prostu nie dojść do skutku. Jest wiele sytuacji, które mogą mogą pokrzyżować nasze plany: choroba, wypadek, kradzież dokumentów czy np. pożar.

Warto wybrać takie ubezpieczenie, które pokryje koszty rezygnacji z wczasów, a ubezpieczyciel zwróci pieniądze za niewykorzystane bilety i koszty pobytu.

Dobrze poinformowany ubezpieczyciel

W rozmowie z ubezpieczycielem warto podać wszystkie okoliczności, którą mogą mieć wpływ na późniejszą wypłatę odszkodowania, tak aby po fakcie nie było problemów. Mogą to być względy zdrowotne, choroby przewlekłe, zaplanowane sporty ekstremalne w trakcie urlopu.

Wysokość składki za polisę może wtedy wzrosnąć, ale nie narażamy się na całkowitą utratę odszkodowania.

Pamiętajmy o EKUZ

Przed wyjazdem nie zapomnijmy o wyrobieniu sobie EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego), która umożliwia obywatelom Unii Europejskiej leczenie we wszystkich krajach członkowskich, jak również Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

Pamiętajmy jednak, że nie pokrywa ona całkowitej opieki lekarskiej, a także kosztów powrotu chorego do Polski.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show