Wakacje w górach

lato w górachKażdego roku w górskich turystycznych miejscowościach przebywa coraz więcej turystów. Chętnie odwiedzają Karpacz, Szklarską Porębę, Krynicę Zdrój i Zakopane. Władze górskich ośrodków dbają o rozszerzenie oferty rozrywkowej, aby turyści mogli aktywnie spędzić urlop. Wśród atrakcji pojawiły się aquaparki, letnie tory saneczkowe, alpejskie tory bobslejowe, przejażdżki quadami oraz zorbing, czyli staczanie się z górskiego zbocza w plastikowej kuli.

- „Widzimy różnicę pomiędzy turystami jadącymi nad morze a tymi udającymi się w góry. Nad Bałtykiem, w miejscowościach takich jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Władysławowo najwcześniej rezerwowane są apartamenty położone blisko plaży, zwłaszcza z widokiem na morze. Dla gości wybierających wypoczynek w górach większe znaczenie niż położenie obiektu mają atrakcje oferowane w danej miejscowości i okolicach” – mówi Regina Juźko z firmy Sun & Snow.        

W bazie noclegowej pojawia się coraz więcej ofert apartamentów na wynajem. Ceny noclegów w górach są atrakcyjniejsze niż nad morzem, zależą od lokalizacji i standardu wyposażenia oraz od widoku z okien. Ceny apartamentów 2-pokojowych dla maksymalnie 4 osób wahają się od 160 do 280 zł za dobę. Natomiast za apartament 3-pokojowy dla 6 osób zapłacimy od 190 do 33 zł za dobę. Firma Sun & Snow przygotowała specjalną ofertę last minute. Osoby, które zdecydują się na pięciodniowy pobyt do 7 lipca w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Zakopanem lub Krynicy Zdroju mogą uzyskać 20 % rabatu. Promocyjna stawka za dobę od jednej osoby wynosi od 32 zł.     
    
Do miejscowości górskich można dojechać pociągami, autobusami oraz licznymi prywatnymi firmami transportowymi.      
    
Turyści odwiedzający Karpacz koniecznie muszą dotrzeć na szczyt Śnieżki. Warta odwiedzenia jest również Świątynia Wang – kościółek przeniesiony z Norwegii.     
    
Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na piesze wędrówki. Podczas wypraw można dotrzeć do Wodospadu Kamieńczyk.     
    
W Zakopanem główną atrakcję stanowią Krupówki i Gubałówka.     
    
Odwiedzający Krynicę Zdrój mogą skorzystać z Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież