Wyścigi Łodzi Smoczych we Wrocławiu

tumski cup27 września już po raz piąty – jubileuszowy – odbędzie się Tumski Cup, czyli wyścigi na łodziach smoczych na Odrze.

Organizatorami zawodów są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, wrocławski Hotel Tumski wraz z Barką Tumską, Towarzystwo Sportowo Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA oraz Fundacja Pro Culturae Bono. Impreza powstaje przy wydatnym wsparciu Biura Promocji Miasta.

Zawody odbywają się  na Odrze przy Hotelu Tumskim i Barce Tumskiej. Sobotnia impreza rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 18:00. Towarzyszące wyścigom atrakcje zlokalizowane są także na Wyspie Bielarskiej obok kompleksu hotelowego.

W Tumski Cup zapowiedzieli swój  udział profesjonaliści – drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec – oraz amatorzy. Tegoroczne zawody to okazja do rewanżu dla ekip Wrocław ESK 2016 i World Games 2017, których wyścig będzie wisienką na torcie Tumski Cup.

Efektownym pojedynkom łodzi, które przypominają prawdziwe baśniowe smoki, akompaniować będą m.in.: muzyka na żywo, pokazy nietypowych dyscyplin sportowych  i atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, mini boisko do piłki nożnej dla maluszków, jazda na dmuchanym byku, łowienie rybek, dmuchany zamek).

Na całodniowym festynie rodzinnym nie zabraknie również pysznego jedzenia –  serwowanego przez kucharzy z Hotelu Tumskiego.

Wstęp, jak zwykle, wolny!

Tumski Cup 2014, 27.09.2014, 10.00-18.00, Hotel Tumski&Barka Tumska, Wyspa Bielarska, wstęp wolny

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież