Wiosłem po Odrze z Red Bull

red bull kajakiJuż za nieco ponad 2 tygodnie wystartuje we Wrocławiu niecodzienny wyścig kajakarski. Mowa o Red Bull Wiosłem po Odrze. Rozpocznie się on 4 października o godz. 12 przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego (koło Hali Targowej). W imprezie weźmie udział kilkadziesiąt dwuosobowych załóg.

Wydarzenie to ma charakter amatorski i jego celem jest przede wszystkim dobra zabawa. Nie trzeba posiadać uprawnień ani doświadczenia. Trasa rejsu przebiegać będzie pod 4 wrocławskim mostami: Pokoju, Grunwaldzkim, Tumskim i Młyńskim.

W sumie trzeba pokonać 4 okrążenia składające się na dystans 12 kilometrów. Szykuje się zacięta rywalizacja także dlatego, że każdy z mostów będzie „eliminował” najwolniejszą załogę, która pod nim przepłynie na ostatnim miejscu. Oznacza to emocje nie tylko z przodu stawki, ale także na końcu.

Aby móc wziąć udział w wyścigu należy mieć ukończone 16 lat, znaleźć kompana do kajaka, zarejestrować się na stronie internetowej: www.redbullwioslempoodrze.pl oraz  opłacić 30 zł kwoty startowej (jest to kaucja, która zostanie zwrócona po wyścigu).  Ilość miejsc jest ograniczona.  

Organizator zapewnia dwuosobowe kajaki, wiosła oraz kamizelki asekuracyjne.

 

Jan Both

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież