VIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

dni promocji zdrowia„Więcej zdrowia – więcej życia”. VIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

27 i 28 września 2014 r. zapraszamy na Wyspę Słodową na bezpłatne porady lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów.

Specjaliści będą odpowiadać na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, profilaktyki uzależnień, żywienia dzieci, profilaktyki chorób nowotworowych, promocji zdrowia psychicznego. Będzie można sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Na głównej scenie odbywać się będą występy artystyczne oraz zajęcia fitness, m.in. pokaz akrobatyczny, zajęcia bodyART®, Zumba, będzie można poćwiczyć kung-fu, zagrać w badmintona oraz spróbować swoich sił na bieżni Indoor Walking. Dla dzieci przewidziane jest przedstawienie lalkowe oraz pokaz doświadczeń chemicznych.

Wszystkich miłośników dobrego smaku zapraszamy na degustację i do zakupu zdrowych produktów spożywczych. Ponadto odbędzie się pokaz gotowania oraz warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania pn. „Przepis na mądrego człowieka”.

W ramach VIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia zapraszamy również do udziału w peletonie rowerowym „Rowerem przez Wrocław”. Peleton wyruszy z parku Południowego o godz. 11.00 i zakończy się na Wyspie Słodowej (trasa przejazdu liczy około 9 km).
Na starcie każdy uczestnik otrzyma „saszetkę życia”, wodę mineralną, smycz, szprychówkę i naklejkę z numerem (upoważniającą do odbioru  nagród). Do zdobycia są atrakcyjne nagrody, puchary oraz wspaniałe wspomnienia. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję oraz Straż Miejską.

Udział w kampanii zdrowotnej jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.miastowformie.pl

Dołączcie także do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1548692508696094/?ref_dashboard_filter=upcoming

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież