Nowe atrakcje narciarskie w Zieleńcu

zieleniecNarciarze i snowboardziści już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu narciarskiego i zastanawiają się, jakie miejsca odwiedzą tym razem. Ośrodki  z prawdziwego zdarzenia znajdują się także na Dolnym Śląsku.

Jedną z takich lokalizacji jest Ski Arena Zieleniec, gdzie dla miłośników zimowego szaleństwa przygotowano 24 trasy o zróżnicowanej trudności. Najdłuższa z nich ma aż 2 800 m. Większość stoków jest podświetlona, dzięki czemu można z nich korzystać również po zmroku. Łączna ich długość  to całe 21 km. Co ciekawe, z jednej strony Zieleńca na drugą można się dostać nie zdejmując nart. Nowością jest, że po wszystkich trasach szusuje się po kupieniu jednego karnetu. Istnieją dwie opcje: bilet 4-godzinny w cenie 60 zł normalny lub 50 zł ulgowy oraz karnet całodzienny ważny w godzinach 9-22, którego koszt wynosi odpowiednio 95 zł i 85 zł.  Kupując wejściówki w przedsprzedaży internetowej możemy zaoszczędzić 20%.

To nie koniec nowości. W grudniu zostaną otwarte kolejne trasy a także wprowadzony będzie nowy system odśnieżania. Na ukończeniu są również prace nas koleją gondolową Skyway Express, której długość wyniesie 780 m, a jej maksymalna prędkość to 5 m/s. Inwestycję rozpoczęto w 2012 roku, prace techniczne trwają od lipca tego roku.

– W zbliżającym się sezonie chcemy pokazać Zieleniec, który zaskoczy amatorów sportów zimowych. Jeden skipass, zmodernizowane trasy, nowa kolej – już na początku grudnia narciarze i snowboardziści będą mogli przekonać się o nowej jakości największego ośrodka w Kotlinie Kłodzkiej – mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel Zieleniec Ski Arena.

Zieleniec znajduje się tuż przy granicy z Czechami, dosłownie kilkaset metrów od stoku znajduje się schronisko Masarykova Chata, którą turyści odwiedzali stosunkowo rzadko ze względu na utrudnione poruszanie się po drodze ze sprzętem narciarskim. Teraz ma się to zmienić za sprawą tranzytowego wyciągu talerzykowego, który będzie „przewoził” gości bezpośrednio do schroniska.

Zieleniec jest wyjątkowy także ze względu na swój mikroklimat, zbliżony do alpejskiego. Miejscowość jest położona na wysokości 950 m n.p.m., dzięki czemu śnieg leży tutaj około 150 dni w roku.

 

Jan Both

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież