Nowe linie tramwajowe wg Wrocławskiego Programu Tramwajowego

tramwajTrzy nowe linie tramwajowe zostaną utworzone we Wrocławiu do 2022r. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, przedstawił Wrocławski Program Tramwajowy, który zasięgiem swoim obejmuje nie tylko te trzy trasy, ale również zaplanowane wcześniej połączenia tramwajowe z Nowym Dworem i Popowicami, a także trasę od ulicy Glinianej do Dyrekcyjnej.

Cały plan obejmuje 15km nowych tras tramwajowych oraz 60-70 km torowisk prowadzących na peryferyjne osiedla, jakie mają powstać do 2022 roku.

Wśród nowych trzech zaplanowanych połączeń znalazły się linie tramwajowe prowadzące na Ołtaszyn, Swojczyce, a także połączenie zakładające przedłużenie linii z Nowego Dworu do pętli obok stacji kolejowej.

Przedstawiono również założenia dotyczące planów na rozwój komunikacji tramwajowej po 2022r.

Tramwaje mają wtedy dotrzeć między innymi na: Psie Pole, Bartoszowice, Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice czy ul. Borowską.

W trzeciej grupie planów pojawiły się również takie lokalizacje jak: ulica Gajowicka, Zaporoska, Poznańska, Kamieńskiego czy Zakrzów.

Na potrzeby zwiększonej ilości tramwajów w planach jest budowa nowej, dużej zajezdni lub znaczna rozbudowa jednej z już działających.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda

Pogoda Opole
Money.pl - Kliknij po wiecej
Dzisiaj
temp.
°C
  • Temp. max: °C
  • Temp. min: °C
  • Deszcz: brak
Pogoda w Money.pl | rdo: MeteoGroup